Наглядова рада «ПриватБанку» затвердила рішення щодо організації продажу права вимоги за портфелем карткових кредитів загальною сумою понад 700 млн грн. Йдеться про понад 90 тисяч «безнадійних» кредитів, а права вимоги будуть запропоновані на голландському аукціоні та включатимуть лише тіло кредиту та нараховані відсотки.
У «ПриватБанку» уточнюють, що до участі у конкурсі будуть допущені лише професійні компанії, що відповідають новим жорстким законодавчим вимогам.
За інформацією банку, портфель для продажу включає кредити, списані за рахунок сформованих резервів під кредитні збитки, при цьому позичальники не мають іншої заборгованості перед банком, окрім заборгованості за кредитною карткою, та не користуються його розрахунковими та депозитними послугами.
«Мова йде виключно про кредити, класифіковані як безнадійні. Впродовж багатьох місяців банк проводив роботу з клієнтами з погашення заборгованості, використовуючи всі законні інструменти, включаючи можливості реструктуризації, а також інструменти примусового стягнення. Наразі аналіз очікуваних грошових потоків підтверджує, що витрати банку на подальше супроводження портфеля з урахуванням судових зборів перевищуватимуть очікувану ціну продажу. Відтак банк оптимізує витрати та сконцентрується на обслуговуванні клієнтів та розвитку нових послуг для них», — зазначила заступниця голови правління «ПриватБанку» з питань управління ризиками Лариса Чернишова.
За даними «ПриватБанку», на кінець червня обсяг його кредитного портфелю, який він пов'язує з колишніми акціонерами, становив 164,7 млрд грн (на початок 2021 року — 164,3 млрд грн; на початок 2020 року — 210,6 млрд грн).
За інформацією банку, у 2020 році за рахунок резерву він списав з балансу кредити, які пов`язує з екс-акціонерами, на суму 56,7 млрд грн
«ПриватБанк» наголошував, що «продовжуватиме вживати заходів до повернення списаної заборгованості».
При цьому Ігор Коломойський неодноразово публічно заперечував інформацію НБУ та керівників «ПриватБанку», що близько 95% корпоративного портфелю банку, який сформувався до націоналізації, — це були інсайдерські позики.
Відповідно до статистики Нацбанку, на 01.07.2021 обсяг непрацюючих кредитів у портфелі банку зменшився на 3,8 млрд грн - до 177,4 млрд грн (це 43,8% усіх непрацюючих кредитів у банківській системі).
Частка непрацюючих позик у кредитному портфелі банку на 01.07.2021 — 71,3% (на початок року - 74%).
За даними Міністерства фінансів, за 2020 рік обсяг непрацюючих кредитів у «ПриватБанку» скоротився майже на чверть (24,2%), або на 58 млрд грн. Банком було списано кредитів за рахунок резервів (за загальним портфелем, у т.ч. пов`язаним з колишніми власниками та в зоні ООС) на суму 72,6 млрд грн.
Читайте більше: НБУ відкликав ліцензії шести фінустанов