Практична підтримка української економіки, зокрема активними інвестиціями, важлива у час викликів.
Президент України Володимир Зеленський закликав представників бізнесу країн-партнерів активно вкладати кошти у реалізацію проєктів в Україні.
"Економіка – це не лише фінансові показники, а й довіра. В умовах напруженого інформаційного тла щодо безпекової ситуації в Україні не говорити про необхідність її додаткової підтримки, зокрема фінансової, було б нечесно щодо вітчизняних товаровиробників, компаній, підприємців і щодо міжнародної фінансової спільноти", – зазначив радник президента з питань економіки Олег Устенко.
В Офісі глави держави зазначають, що президент дав дуже чіткий меседж: зараз ми перебуваємо в непростій безпековій ситуації, але водночас країна продовжує працювати, країна має годувати своїх громадян і забезпечувати нормальне функціонування економіки. Ми розраховуємо на додатковий приплив іноземних інвесторів в Україну.
За словами радника президента, збільшення присутності іноземного бізнесу для України буде:
Олег Устенко нагадав, що у зв’язку з напруженою ситуацією та повідомленнями щодо можливої ескалації з початку року на забезпечення стабільності національної валюти було використано майже $1,5 млрд золотовалютних резервів НБУ. І хоч поточний рівень резервів становить близько $30 млрд, що відповідає чотирьом місяцям українського імпорту, швидке їх поповнення було б вкрай бажаним.
Україна також проводить активну роботу з ключовими партнерами та міжнародними організаціями й домовляється про пакети фінансової допомоги у вигляді або державних гарантій, або прямих міжурядових кредитів. Наприклад, Канада однією з перших ухвалила рішення про надання українській економіці підтримки в обсязі $120 млн. Крім того, Україна отримала позитивні сигнали з ЄС про відкриття програми макрофінансової допомоги на 1,2 млрд євро.
"Ми також очікуємо на продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом і сподіваємося одержати близько 2 мільярдів доларів найближчим часом. Крім того, очікуємо й розраховуємо на отримання так званих кредитних гарантій від США", – повідомив радник президента.
Читайте також: Україна та Канада розширять Угоду про вільну торгівлю: що це означає?
Для створення іноземним інвесторам та бізнесу комфортного середовища для роботи в Україні працює й уряд. Зокрема, глава Кабміну заявив про значний прогрес України в імплементації реформ, які сприяють просуванню на шляху європейської та євроатлантичної інтеграції. Торік Україна взагалі запустила ринок землі сільськогосподарського призначення та розблокувала велику приватизацію, надходження від якої у 2021 році становили рекордні за останнє десятиріччя 5,1 млрд грн.
"Ми наполегливо працюємо над створенням конкурентоспроможної та привабливої інвестиційної політики країни з прозорими умовами ведення бізнесу та високими соціальними стандартами. Ми прагнемо збільшити інвестиції в Україну, тому захист прав власності та захист прав інвесторів є одним з пріоритетів уряду, – наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Крім того, Шмигаль поінформував про сформований пакет ініціатив, які прискорять економічне зростання України та створять можливості для системних інвестицій. Серед них:
Фото: Офіс президента України