ГоловнаНовини
Укрексімбанк виставив на продаж кредити проблемних боржників на 24 мільярди

Укрексімбанк виставив на продаж кредити проблемних боржників на 24 мільярди

Дата публікації: 21-10-2021

Державний банк «Укрексімбанк» розпочав масштабний продаж прав вимоги за кредитами проблемних позичальників, які не співпрацюють з банком щодо добровільного врегулювання заборгованості.

Найближчим часом на електронні аукціони виставлять непрацюючі кредити позичальників-юридичних осіб, загальний обсяг яких сягає десятків мільярдів гривень.

Першим виставленим лотом є права вимоги за кредитним договором та дебіторська заборгованість позичальника із забезпеченням у вигляді незавершеного об’єкту будівництва. Зведення багатофункціонального комплексу преміум-класу Sky Towers площею 223 тис. кв. м. у центрі Києва було зупинено через погіршення фінансового стану інвестора.

Торги зі стартовою ціною в 7,145 млрд грн відбудуться 3 листопада на аукціоні OpenMarket (ДП «СЕТАМ» Міністерства юстиції України). Загалом на поточний момент на торги виставлено 7 лотів на загальну суму понад 24 мільярди гривень.

Процес продажу прав вимоги за NPL передбачає проведення кількох англійських та голландських аукціонів з поетапним зниженням ціни. На першому аукціоні права вимоги виставлені за ціною, що дорівнює розміру заборгованості позичальника перед банком. Перехід до наступних аукціонів відбуватиметься за наявності попиту на певний лот та за умови, що застосування цього сценарію буде найбільш економічно вигідним для банку.

Для визначення ціни продажу прав вимоги на голландських аукціонах банком на конкурсній основі залучатимуться незалежні експерти та суб’єкти оціночної діяльності.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram