Україна домовляється з великими організаціями щодо пакетів фіндопомоги у вигляді держгарантій або прямих міжурядових кредитів.
Для того, щоб забезпечити ліквідність, Україна має намір сформувати пакет фіндопомоги на $3-5 млрд від стратегічних партнерів.
Заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма заявив, що про аналогічний пакет Україна вже провела переговори з урядом Франції, однак деталі будуть озвучені після того, як ухвалять відповідне рішення.
Днями Єврокомісія також заявила про новий пакет фінансової допомоги Україні у розмірі 1,2 млрд євро. Очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн уточнила, що ця допомога буде спрямована на розв'язання фінансових проблем України і Європарламент має ухвалити її якнайшвидше. Перший транш становитиме 600 млн євро, і його Україна зможе отримати вже найближчим часом.
Крім того, Канада запропонувала Україні кредит у розмірі до 120 млн канадських доларів (близько 95,8 млн доларів США) для підтримки економічної стійкості й розвитку країни.
"Наша мета – сформувати з усіма нашими стратегічними партнерами такі пакети загальним обсягом як мінімум $3 млрд, а бажано – $5 млрд, які стануть додатковою "подушкою" та зможуть гарантувати стабільність нашої фінансової системи, попри те, як розвиватиметься ситуація", – сказав Шурма.
Тобто йдеться про кредити на пільгових умовах під 2-3% річних, а в деяких випадках за менші.
Шурма підсумував, що головне забезпечити ліквідність та негайну доступність коштів, щоб у разі виникнення коливань їх можна було погасити й збалансувати з їхньою ж допомогою.