Через інформаційну паніку на фоні загрози нового вторгнення РФ, українська економіка щомісяця втрачає $2 млрд - $3 млрд. Це зупинені інвестиції, додаткова інфляція, втрати у туристичній сфері й скорочення авіаперевезень.
Є ще спекулятивний тиск на фінансові ринки, який блокує запозичення, тисне на курс. Це окрема сума. Спекулятивний тиск на валютний ринок близько 1,5-2 мільярди доларів, – заявив заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма в інтерв’ю "РБК-Україна".
Українська влада вважає подушку у 4-5 мільярдів доларів достатньою, аби продовжувати заплановані державні програми, але зовнішня ситуація може змінюватися.
"4-5 мільярдів – подушка, щоб у нас було все нормально із залученням ресурсів під розвиток. Ви ж бачите об'єктивно, який інвестор буде ухвалювати рішення щось будувати у такій ситуації? Зрозуміло, всі ставлять проєкти на паузу. Не скасовують, але відкладають рішення. І зовнішні кредитні ринки тимчасово закриті", – сказав Шурма.
За його словами, якщо ситуація стабілізується інформаційно, то підніметься "больовий поріг", і через два місяці таких втрат може вже не бути.
2-3 млрд доларів і 4-5 млрд доларів – це різні втрати. 2-3 млрд – це втрати для економіки. Тобто збиток, який Україна несе щомісяця. А 4-5 млрд – подушка, щоб у країні все було нормально із залученням ресурсів для розвитку.
Фото: Слово і діло