Земельні ділянки на території однієї сільської ради здебільшого оцінюються приблизно однаково. Однак є декілька факторів, які можуть вплинути на різну ціну ділянок.
Які це фактори та як вони впливають на вартість землі, дізнавайтесь далі.
Фактори, які впливають на ціну:
- Перспектива зміни призначення. Суттєво відрізняється ціна на землю, яка може бути використана не тільки для виробництва агропродукції: ділянки біля великих міст або в рекреаційних зонах, поблизу транспортних магістралей або з імовірними покладами корисних копалин.
- Договір оренди. Вільна земельна ділянка може коштувати вдвічі більше за аналогічну, обтяжену орендними відносинами. Ще меншу суму проситимуть за об’єкти, які знаходяться в 10-річній оренді чи навіть більше.
- Ґрунт, склад та якість землі. Насамперед слід перевірити агрохімічні показники: азот, фосфор, калій, кальцій, магній, сірку, а також відсоток гумусу в ґрунті. Показники родючості ґрунту, які впливають на оцінку землі, можна поділити на дві групи. Перша (основні) – мінеральні елементи живлення, кислотність, вміст гумусу. Друга (додаткові) – мікроелементи, механічний склад, залишки пестицидів, розташування, рельєф, погодно-кліматичні умови.
- Доступ до води. Цінники на землю будуть меншими у регіонах з посушливим кліматом, а це може бути перевагою і в інших кліматичних поясах.
- Наявність об’єктів інфраструктури. На вартість земельної ділянки також може мати впив і наявність неподалік залізниці, елеватора, електромережі, під’їзної дороги.
- Розташування земельної ділянки в земельному масиві. Якщо об'єкт знаходитиметься в кінці поля, біля лісосмуги, то це не буде додатковою перевагою для його інвестиційної привабливості.