Українська foodtech-компанія Rocket згортає діяльність в країнах ЄС. До цього моменту Rocket запускалась у містах Нідерландів, Франції, Португалії, Іспанії, Угорщини та на Кіпрі. Засновники компанії повідомляють, що в Україні сервіс продовжить працювати, але його оптимізують.
Яка основна причина припинення діяльності та за яких умов компанія працюватиме в Україні, читайте далі.
Основною причиною стала відсутність належного обсягу інвестицій, що робить неможливим подальший розвиток бізнесу в європейських країнах.
"Нам прикро повідомляти про зупинку діяльності в Європі. Бренд Rocket створила чудова команда, яка змогла вивести продукт у 7 найзавантаженіших застосунків для доставки їжі в Європі, побудувати якісні відносини з партнерами, кур’єрами та клієнтами. Ми створювали проєкт родом з України, який може бути успішним не лише у нашій країні, але й на ринках ЄС і показати, що в Україні вміють робити класні проєкти. Сьогодні ми робимо все можливе, щоб зберегти бізнес в Україні й продовжити розвиток", – коментують Олексій Юхимчук та Станіслав Дмитрик, кофаундери Rocket.
Передувала припиненню діяльності компанії у ЄС хвиля скорочень в Rocket, яка пройшла наприкінці грудня 2021 – на початку січня 2022 року.
У пресслужбі Rocket заявили, що компанії довелося звільнити 50 людей з української команди. До цього в Україні працювало 400 чоловік. Скорочення торкнулося команд бек і фронт-офісу, tech-команди. 40% від загальної кількості звільнених – технічні спеціалісти. Офіційна причина - нібито зміни ринку та зменшення фінансування, у зв’язку з якими виникла потреба змінити фінансові плани та шукати додаткові інвестиції.
Компанія запевняє, що працівники, котрі змушені покинути команду, отримують допомогу: HR-спеціалісти допомагають їм скласти резюме, надають рекомендації щодо пошуку нової роботи, проводять кар’єрні консультації та коуч-сесії.
За інформацією деяких ЗМІ, головна й основна причина скорочення – інвестор Rocket Ігор Рохлін. Рохлін дофінансовував компанію, щоб та активно розвивалась в Україні й виходила на нові ринки. Однак наприкінці 2021 року, неочікувано для самих фаундерів Rocket, їхній партнер під кінець року зменшив фінансування. Фінансові проблеми в Rocket збіглися з арештом ексінвестора компанії Тимура Рохліна через обвинувачення у фінансових махінаціях. Зараз його відпустили під заставу, а розслідування триває.
На щастя, компанія не припиняє свою дільність і продовжить працювати в Україні. Оскільки Rocket вже не має інвестора, компанія змушена перейти на самозабезпечення. Основна задача команди, як стверджують співзасновники, - утримати весь проєкт на плаву. Для того, щоб зберегти українську частину бізнесу кофаундери компанії продовжать пошуки інвестора.
Щоб зберегти бізнес в Україні компанія пішла на кілька кроків:
Вартість доставки залишається на попередньому рівні.
У компанії стверджують, що проєкт Dark Kitchen є самодостатнім і працює без додаткових інвестицій з грудня 2021 року.
Фото: dev.ua