Верховна Рада підтримала зміни президента України до Закону "Про віртуальні активи", за які проголосувало 272 депутати. Згідно зі змінами, врегулювання ринку віртуальних активів віднесли до компетенції Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку і Національного банку.
Що передбачає Закон "Про віртуальні активи" та які обов'язки матиме Нацкомісія з цінних паперів, читайте далі.
Важливо, що для роботи в Україні міжнародні криптобіржі будуть зобов'язані пройти реєстрацію. Ці компанії почнуть платити податки в український бюджет.
"Сьогодні потенціал світової криптоіндустрії визначається мільярдами інвестицій. Темпи її зростання випереджають традиційні галузі економіки. В Україні ринок віртуальних активів може стати потужним сектором цифрової економіки. Завдяки ухваленому Закону ми маємо всі шанси бути передовою країною для розвитку бізнесу в цій інноваційній сфері", – сказав заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.
Зазначимо, що у вересні 2021 року президент України Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями Закон "Про віртуальні активи" (законопроєкт № 3637), який народні депутати ухвалили 8 вересня 2021 року. Зараз він перебуває в стадії доопрацювання. Після того, як закон ухвалять в Україні офіційно зможуть працювати криптовалютні компанії. Вони будуть зобов'язані зареєструватися та регулярно подавати звіти регулятору. Раніше ж українські громадяни могли відкрити такі компанії лише в країнах з відповідним регулюванням – у Литві, Мальті, Швейцарії, Гібралтарі чи інших.
Раніше ми писали: Ринок криптовалюти в Україні: коли можуть ухвалити закон про віртуальні активи та як NFT функціонує на ринку?