ГоловнаНовини
Чому саме Україна

Чому саме Україна

Дата публікації: 21-06-2021

Країна, що розвивається та прагне залучити інвестиції з-за кордону, пропонує безліч дотепер невикористаних можливостей для бізнесу. Україна є скоріше правилом, а не винятком в цьому випадку, завдяки чому більшість потенційних інвесторів зацікавлена приєднатися до значної кількості існуючих – тих, які вже серйозно сприяють сучасному розвитку української економіки. Для потенційного інвестора корисним може стати нижченаведений перелік основних переваг такого рішення.

1. Економіка, що розвивається

Історично так склалося, що країна приєдналася до світової спільноти демократій ще в 90-ті роки, встановивши свою незалежність майже 30 років тому; зараз країна переживає лише початок процесу формування структури майбутньої потужної економіки. Поточна ситуація в Україні стимулює утворення великої кількості вільних ринкових ніш, одночасно з цим конкуренція незначна. Таким чином, економіка є дуже гнучкою та надає іноземним інвесторам безліч можливостей.

2. Кваліфікований людський капітал

Українців слід розглядати як одну з найосвіченіших робочих сил в Європі, в Україні проживає понад 45 мільйонів; понад 70% з них користуються середньою та вищою освітою. В країні наявні освітні центри у найбільших містах, до переліку входять такі найбільші міста, як Львів, Одеса, Київ, Харків та Дніпро. Наявні сотні тисяч високоосвічених, природно обдарованих та кваліфікованих молодих людей, які бажають отримати диплом про вищу освіту, щоб отримати доступ до більших можливостей працевлаштування. Серед них найбільша частка належить перспективним працівникам, які мають технічну освіту (випускники математичних, природничих та комп’ютерно-технологічних навчальних закладів), що становить приблизно 10% від загальної кількості населення. Після закінчення навчання значна частина з них приєднається до ІТ-сектору, щоб поповнити велику армію кваліфікованих робітників з технічним досвідом.

3. Низька собівартість праці

Через те, що останнім часом українська гривня дещо знецінилась, країна стала одним з найбільш конкурентних середовищ завдяки низькій вартості робочої сили. Така ж ситуація доведена щодо сировини та будь-яких інших наявних ресурсів (виробничі витрати, водопостачання, електропостачання тощо) – усе це доступно за набагато дешевших витрат, ніж у будь-якій іншій розвиненій країні.

4. Доступ до ключових ринків

Насправді, Україна вважається одним із найпривабливіших центрів для забезпечення доступу до європейського та азіатського ринків та до басейну Чорного моря, де найбільш потенційні морські порти можуть приймати та обслуговувати великі судна. Українські транспортні комунікації представляють собою розвинену мережу – понад 22 000 кілометрів залізничних шляхів разом з 20 пасажирськими аеропортами; це ключ до ефективного та сучасного варіанту логістичного бізнесу.

5. Величезний попит на іноземні інвестиції

Оскільки країна прагне кожної можливості покращити свою економіку, привабливість ринків нещодавно зросла за рахунок таких факторів:

 1. Глибока та всебічна угода про вільну торгівлю з Європейським Союзом;
 2. Сприятливе ділове середовище має бути створене завдяки нещодавнім зусиллям України прийняти низку сприятливих правових ініціатив у рамках керівних принципів асоціації Україна – ЄС. ЄС підтримає прийняття та швидше їх впровадження;
 3. Уряд України створив “Національний інвестиційний фонд України”. Останній значно покращить привабливий імідж України щодо інвестиційних можливостей, зменшить проблеми, з якими наразі стикаються потенційні інвестори з-за кордону, а також надалі сприятиме розвитку міжнародного економічного співробітництва.
 4. Ще один український ресурс, який на сьогоднішній день доволі недооцінений та недостатньо використаний – родючі сільськогосподарські землі країни. Після легалізації приватних продажів сільськогосподарських земель прогнозована ціна на них, можливо, зросте в кілька разів.
 5. Вести бізнес в Україні зараз набагато простіше завдяки нещодавнім позитивним змінам у сфері державних послуг та впровадженні інноваційних ідей, таких як «діджиталізовані» послуги, перетворення ринку на більш передбачуваний та посідання вищих щаблів ставок світових банків, зараз країна піднялася ще на сім сходів та посідає 64 місце за рейтингом легкості ведення бізнесу в переліку з 190 країн.
 6. На сьогодні в Україні спостерігається приплив прямих іноземних інвестицій у розмірі 16 млрд. дол. США, що призвело до створення тисяч нових робочих місць та запуску сотень виробничих підприємств.
 7. Однією з позитивних змін для кращого функціонування бізнес-середовища стало впровадження електронної системи державних закупівель ProZorro – тієї, яка робить процес прозорим та дозволяє брати участь у всіх видах державних закупівель з боку різних видів бізнесу; відтоді зменшилась доля бюрократичного втручання та перепон тим, хто не має «тісних зв’язків» при проведенні ділової активності.

В даний момент активно триває процес приватизації державних підприємств в Україні. Приватизація активів, що знаходяться в державній власності буде здійснюватися через електронну систему торгів Prozzoro. Наша компанія протягом тривалого часу успішно здійснює підготовку, супроводження і підтримку клієнтів-учасників електронних аукціонів в системі Prozzoro. Для проведення своєї діяльності ми маємо відповідну акредитацію системи Prozzoro за всіма категоріями аукціонів, а також Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Що таке Prozzoro:

Система Prozzoro була створена державою для реалізації майна державної форми власності, з дотриманням законодавства і з відсутністю корупційної складової. В даній системі, під час електронного аукціону, Ви можете придбати майно, що належить державі Україні (наприклад як або скоро в продажі…).

Чому саме ми:

Наша команда включає в себе професіоналів, які бездоганно знають законодавство і володіють необхідним досвідом, щоб повністю організувати для Вас процес участі в аукціоні і зробити його максимально комфортним.

 • Для цього наша команда створює клієнту оптимальні умови для проведення розрахунків на території України із наступними варіантами на вибір:
  • Безпосередньо від компанії/особи нерезидента
  • Створення для клієнта-нерезидента представництва в Україні
 • Готує всю необхідну документацію, яка передбачена законодавством України для участі в електронних аукціонах.
 • Надає аналітичний опис об’єкту, який виставлений на аукціон.
 • Готує стратегічний план для перемоги в аукціоні.
 • Здійснює супровід під час електронного аукціону.
 • Після перемоги в аукціоні, готує всю необхідну документацію згідно законодавства України для оформлення права власності на клієнта.

Поточний стан усіх питань в країні характеризується тим, що, незважаючи на пандемію, нещодавні виклики та проблеми, пов’язані з локдауном, а також незалежно від усіх питань, пов’язаних із економічним спадом, капітальні інвестиції, скажімо, в ІТ-галузь в Україні, за 2020 рік зросли до 571 млн. дол. А 2021 рік повинен стати ще активнішим для України з точки зору залучення інвестицій.

Інвестиційний аналітик

Інші новини

Rocket згортає діяльність в країнах ЄС та оптимізує бізнес в Україні: яка головна причина?
Rocket згортає діяльність в країнах ЄС та оптимізує бізнес в Україні: яка головна причина?
Розвиток арени стадіону
Розвиток арени стадіону "Чорноморець": яку колосальну роботу вже зробили та які плани на майбутнє?
Зеленський ініціював запуск програми економічного патріотизму: що вона передбачає?
Зеленський ініціював запуск програми економічного патріотизму: що вона передбачає?
Україна розглядає можливість розірвання дипломатичних відносин з РФ: які можуть бути наслідки?
Україна розглядає можливість розірвання дипломатичних відносин з РФ: які можуть бути наслідки?
У системі Прозорро.Продажі повністю завершено понад 1000 земельних аукціонів
У системі Прозорро.Продажі повністю завершено понад 1000 земельних аукціонів
Міжнародні авіакомпанії скасовують рейси до України: як це може вплинути на економіку?
Міжнародні авіакомпанії скасовують рейси до України: як це може вплинути на економіку?
Три сценарії розвитку економіки України: які наслідки може мати визнання так званих
Три сценарії розвитку економіки України: які наслідки може мати визнання так званих "Л/ДНР"?
Не словом, а ділом: хто з вітчизняних та зарубіжних бізнесменів займається благодійністю
Не словом, а ділом: хто з вітчизняних та зарубіжних бізнесменів займається благодійністю
Скільки щомісяця втрачає Україна через загрозу російського вторгнення?
Скільки щомісяця втрачає Україна через загрозу російського вторгнення?
Вчимося управляти фінансами: 5 безкоштовних онлайн-курсів про фінансову грамотність
Вчимося управляти фінансами: 5 безкоштовних онлайн-курсів про фінансову грамотність
"Нова пошта" у 2022 році збільшить інвестиції до 5 млрд грн
В Україні з серпня вводять е-ТТН для вантажних перевезень: що це означає?
В Україні з серпня вводять е-ТТН для вантажних перевезень: що це означає?
Чим відрізняється Прозорро.Продажі від Прозорро?
Чим відрізняється Прозорро.Продажі від Прозорро?
Продаж земельної ділянки на онлайн-аукціоні: хто і як може це зробити?
Продаж земельної ділянки на онлайн-аукціоні: хто і як може це зробити?
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram