У 2020 році Україна розпочала масштабну реформу спиртової галузі, яка є однією з ключових у промисловості. Галузь є важливою не тільки у харчовому та медичному вжитку, а ще й важливою складовою паливно-енергетичного сектору – виробляє біоетанол та похідні добавки.
За весь період незалежності України спиртова галузь на 60% працювала "в тіні", через що бюджет щороку недоотримував 8-10 млрд грн. В Україні не функціонували десятки заводів "Укрспирту". Однак з 1 липня 2020 року в Україні вирішили лібералізувати діяльність у сфері виробництва та обігу спирту. Зокрема, підприємства вже можуть отримати ліцензію на виробництво та експорт спирту.
Наразі процес приватизації спиртзаводів вже успішно стартував і окремі підприємства уже приватизовані, а деякі виставлені на аукціони з приватизації.
Пропонуємо детальніше ознайомитись з інформацією про заводи, які виставлені на приватизаційні онлайн-аукціони у період з 25 лютого до 4 березня 2022 року.
Аукціон з приватизації окремого майна Марилівського місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП "Укрспирт" відбудеться 28.02.2022 року. Стартова ціна активу – 52 100 869 грн.
Окреме майно об’єктів знаходиться за адресами:
Загальна площа будівель та споруд становить 12 793,3 кв.м, площа земельної ділянки – 26, 6005 га.
Перелік майна спиртзаводу складається з 1518 найменувань будівель, обладнання, рухомого та іншого майна. Крім того, у складі майна наявні 12 транспортних засобів.
На Марилівському спиртзаводі виробляють денарутований спирт, однак наразі виробництво тимчасово призупинено.
Взяти участь в аукціоні: https://prozorro.sale/planning/UA-LR-SSP-2022-02-02-000001-3
2 березня 2022 року відбудеться аукціон з приватизації окремого майна Червонослобідського місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП “Укрспирт”. Стартова ціна – 9 776 603 грн.
Окреме майно Червонослобідського спиртзаводу знаходиться за адресами:
Загальна площа будівель та споруд – 1698,7 кв.м, площа земельної ділянки – 1, 5539 га.
Перелік майна складається з 425 найменувань будівель, споруд, обладнання, інвентарю, рухомого та іншого майна. У складі майна спиртзаводу наявні 9 транспортних засобів.
Основна продукція спиртзаводу – спирт етиловий ректифікований та люкс спирт харчовий. Додатково також виготовляють Барду зернову наливну.
Поточна кількість працівників на заводі – 73.
Взяти участь в аукціоні: https://prozorro.sale/planning/UA-LR-SSP-2022-01-31-000003-3
Приватизаційний аукціон окремого майна Вузлівського місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП “Укрспирт” відбудеться 25.02.2022 року. Стартова ціна – 21 708 351 грн.
Майно Вузлівського спиртзаводу знаходиться за адресами:
Загальна площа будівель та споруд – 11959,70 кв.м, площа земельної ділянки – 12,7013 га.
На заводі знаходяться 24 об'єкти нерухомого майна, устаткування – 516 одиниць. Також у складі майна спиртзаводу наявний 31 транспортний засіб.
Основна продукція спиртзаводу – спирт етиловий ректифікований.
Поточна кількість працівників – 112 осіб.
Взяти участь в аукціоні: https://prozorro.sale/auction/UA-PS-2022-02-04-000007-1
1 березня 2022 року відбудеться приватизаційний аукціон окремого майна Струтинського місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП "Укрспирт". Стартова ціна об’єкта – 31 338 684 грн.
Місце розташування майна: Львівська обл., Золочівський р-н, с. Струтин, вул. Зарицького Олексія Бл. свщмч, 2.
Загальна площа будівель та споруд 11959, 7 кв.м, площа земельної ділянки – 14, 6692 га.
На спиртзаводі знаходиться 24 об'єкти окремого нерухомого майна, устаткування – понад 600 одиниць. Також на спиртзаводі є понад 10 одиниць транспортних засобів.
Основна продукція – спирт етиловий ректифікований, люкс спирт харчовий.
На заводі зараз працюють 107 працівників.
Взяти участь в аукціоні: https://prozorro.sale/auction/UA-PS-2022-02-04-000001-1
Аукціон з приватизації окремого майна Стадницького місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП "Укрспирт" відбудеться 4 березня 2022 року. Стартова ціна лоту – 26 393 749 грн.
Майно знаходиться за адресами:
Загальна площа будівель та споруд – 6 964,4 кв. м, площа земельної ділянки – 22, 8522 га.
Перелік окремого майна складається з 561 найменування будівель, споруд, обладнання, інвентарю, рухомого та іншого майна. На заводі знаходиться також понад 20 транспортних засобів.
На Стадницькому спиртзаводі виготовляють спирт етиловий ректифікований, люкс спирт харчовий. Поточна кількість працівників – 131.
Взяти участь в аукціоні: https://prozorro.sale/auction/UA-PS-2022-02-02-000083-1
Крім того, згодом планується виставити на приватизаційні аукціони майно Старонибабського, Залучанського, Ковалівського та Новосілківського спиртзаводів.
Умови приватизації спиртзаводів: протягом 5 робочих днів з моменту переходу до покупця права власності на об'єкт приватизації покупець зобов’язаний перерахувати на рахунок ДП "Укрспирт", як балансоутримувача майна грошові кошти у сумі 52 100 868,74 гривні для погашення ДП "Укрспирт" боргів з заробітної плати, перед бюджетами (зокрема, штрафних санкцій) та з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, простроченої кредиторської заборгованості.
Також це сприятиме розвитку суміжних галузей виробництва (аграрне виробництво, виробництво склотари тощо).
Фото: Фонд держмайна/УНН.