Що купувати на Prozorro.Продажі: аукціон на 8.11

У системі Prozorro.Продажі майже щоденно виставляють десятки об'єктів, які можуть зацікавити потенційних покупців. Invest.UA зібрав дайджест об'єктів за регіонами та типом майна, щоб Ви могли з легкістю знайти будь-який актив.

Завантажуйте файл, реєструйтеся на нашому торговому майданчику Invest.UA Marketplace та ставайте переможцем аукціонів.

Укрексімбанк виставив на продаж кредити проблемних боржників на 24 мільярди

Державний банк «Укрексімбанк» розпочав масштабний продаж прав вимоги за кредитами проблемних позичальників, які не співпрацюють з банком щодо добровільного врегулювання заборгованості.

Найближчим часом на електронні аукціони виставлять непрацюючі кредити позичальників-юридичних осіб, загальний обсяг яких сягає десятків мільярдів гривень.

Першим виставленим лотом є права вимоги за кредитним договором та дебіторська заборгованість позичальника із забезпеченням у вигляді незавершеного об’єкту будівництва. Зведення багатофункціонального комплексу преміум-класу Sky Towers площею 223 тис. кв. м. у центрі Києва було зупинено через погіршення фінансового стану інвестора.

Торги зі стартовою ціною в 7,145 млрд грн відбудуться 3 листопада на аукціоні OpenMarket (ДП «СЕТАМ» Міністерства юстиції України). Загалом на поточний момент на торги виставлено 7 лотів на загальну суму понад 24 мільярди гривень.

Процес продажу прав вимоги за NPL передбачає проведення кількох англійських та голландських аукціонів з поетапним зниженням ціни. На першому аукціоні права вимоги виставлені за ціною, що дорівнює розміру заборгованості позичальника перед банком. Перехід до наступних аукціонів відбуватиметься за наявності попиту на певний лот та за умови, що застосування цього сценарію буде найбільш економічно вигідним для банку.

Для визначення ціни продажу прав вимоги на голландських аукціонах банком на конкурсній основі залучатимуться незалежні експерти та суб’єкти оціночної діяльності.

Вінницький лікеро-горілчаний завод продали за 17 мільйонів

20 жовтня відбувся онлайн-аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу державного підприємства «Вінницький лікеро-горілчаний завод» з результатом понад 17 млн грн.

На участь в аукціоні зареєструвалися двоє учасників, які в ході прозорих та конкурентних торгів збільшили ціну майже на 10 мільйонів гривень від стартової  7 715 491 грн до  17 077 155,00 грн.

Тепер переможець аукціону має підписати протокол про результати аукціону, укласти договір купівлі-продажу і провести розрахунок, після чого процес приватизації ЄМК державного підприємства «Вінницький лікеро-горілчаний завод» вважатиметься офіційно завершеним.

Після цього новий власник отримає: Єдиний майновий комплекс розташований у виробничому комплексі, будівлі та споруди загальною площею 626,2 м², що розміщені на земельній ділянці – 0,3388 га.

Грузія дозволила поставки м'яса птиці з України

Компетентні органи України та Грузії погодили форму сертифіката на експорт з України м’яса, субпродуктів та інших продуктів птахівництва.

«Ми створюємо нові можливості для українських компаній заробляти за кордоном більше грошей. Це означає більше валютних надходжень до України, зміцнення гривні, сплачені до бюджету податки та нові робочі місця. Цього тижня українські компанії галузі птахівництва отримали нові можливості експорту до Грузії. Крок за кроком створюємо умови для міжнародної експансії українських товарів», – заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. 

Раніше в липні українська делегація відвідала Грузію з метою просування експорту української продукції, зокрема, продукції тваринництва.

Читайте також: Якість, унікальність та надійність: чому варто експортувати з України?

Нещодавно Україна та Лівія погодили двосторонню форму ветеринарного сертифіката на експорт племінної великої рогатої худоби.

Компанія Invest.UA надає послуги на всіх етапах налагодження торговельних відносин між покупцем та уркаїнським постачальником. Ознайомитися з пропозиціями можна у нашому каталозі.

Лівія погодила експорт великої рогатої худоби з України

Україна та Лівія погодили двосторонню форму ветеринарного сертифіката на експорт племінної великої рогатої худоби.

«Ми продовжуємо відкривати нові можливості для українських експортерів на іноземних ринках. Зокрема, просуваємо українські економічні інтереси на великому споживчому ринку країн Африки. Послідовні зусилля приносять конкретні результати для українського бізнесу. Сьогодні це додатковий доступ для українських компаній галузі тваринництва на ринок Лівії», – сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. 

Читайте також: Якість, унікальність та надійність: чому варто експортувати з України?

У 2021 році компетентні органи України та Лівії погодили сертифікат на експорт молока та молочних продуктів з України. Також між країнами погоджені форми сертифікатів на експорт з України м’яса птиці, продуктів з нього та ВРХ для забою. 

Приклад усіх сертифікатів можна переглянути тут.

Компанія Invest.UA надає послуги на всіх етапах налагодження торговельних відносин між покупцем та уркаїнським постачальником. Ознайомитися з пропозиціями можна у нашому каталозі.

Ринок землі: в Україні уклали майже 30 тисяч земельних угод

У період з 1 липня по 12 жовнтня уклали 29 493 угоди в рамках ринку землі. Загалом це 73 447 гектарів.

Так, подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 5129 нотаріусів. Всього заяв — 5759, із них погоджено 5094, в черзі на розгляд — 3, відмову отримали 662.

whatsapp image 2021 10 13 at 10.32.00
Ринок землі: кількість укладених угод з 1 липня по 12 жовтня

Згідно з законом, до 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься тільки на загальнонаціональному референдумі.

Читайте також: У системі Прозорро.Продажі оголосили перший земельний аукціон

В Україні ринок землі запрацював з 1 липня 2021 року. В рамках його діяльності вже приблизно 28 288 земельних ділянок загальною площею 70,57 тисячі гектарів пройшли процедуру відчуження. Середня вартість за 1 га становить 43 879 грн.

Турецький виробник безпілотників збудує сервісний центр в Україні

Будівництво в Україні сервісного центру турецької компанії Baykar Makina, яка виробляє безпілотні літальні апарати Bayraktar TB2 для Збройних сил України, може початися в листопаді 2021 року.

«Планується побудувати за рахунок компанії Baykar Makina у нас в Україні сервісний центр для обслуговування Bayraktar, навчання, для їх ремонту, і вже почалися роботи. Поки що у нас йдуть бюрократичні процедури щодо оформлення землі, на якій буде будуватися цей сервісний центр. Землю ми не передаємо Baykar Makina, земля залишається нашою українською власністю, вона відноситься до земель оборони, а сервісний центр будується за кошти Baykar», - сказав міністр оборони України Андрій Таран.

Міністр зазначив, що будівництво центру, можливо, може початися навіть наступного місяця.

«Я сподіваюся, що найближчим часом, можливо, навіть в наступному місяці», — додав Таран.

На продаж виставили активи ліквідованих банків на суму понад 800 млн грн

У період з 11.10 по 13.10.2021 року запланований продаж активів семи банків, що ліквідуються, на загальну суму 833,87 млн грн.

Із них на суму 786,49 млн грн виставлено на продаж права вимоги за виданими банками кредитами, а на суму 34,96 млн грн – цінні папери. Крім того, нерухоме майно, земельні ділянки та інші основні засоби торгуватимуться за 11,62 млн грн, на суму 0,80 млн грн – дебіторська заборгованість.

Так, продаються активи банків:

Заставне майно, що перебуває на балансі ліквідованих банків, оцінюється і продається під контролем Фонду гарантування вкладів фізосіб. Купити основні засоби та майно банків, які визнали неплатоспроможними, може будь-яка компанія або фізична особа через електронну систему Прозорро.Продажі.

Викуп такого майна має вагомі переваги, зокрема низька вартість та оперативне проведення операції. У процесі ліквідації банківських організацій реалізуються різні активи, наприклад: права вимоги за кредитними договорами; рухоме майно (транспортні засоби, оргтехніка, промислове обладнання, витратні матеріали та ін.); нерухомість (житлові об'єкти, земельні ділянки, будівлі та приміщення комерційного призначення, офіси).

Майданчик Invest.UA Marketplace пройшов офіційну акредитацію в системі Прозорро.Продажі, що дозволяє надавати користувачам інформацію про будь-які лоти, які їх цікавлять. Крім цього, фахівці компанії надають консультації з питань, що стосуються операцій на Прозорро.Продажі і за необхідності допоможуть оформити заявку на аукціон.

Україна експортуватиме м'ясо птиці до Йорданії

Україна та Йорданія погодили форму сертифіката на експорт м’яса, субпродуктів та інших продуктів птахівництва.

Документ став п’ятим сертифікатом на експорт, який дві країни погодили за останній час. Раніше компетентні органи погодили форми сертифікатів на експорт з України охолодженої замороженої яловичини, охолодженого м’яса овець, великої рогатої худоби та овець для забою.

Відповідний ертифікат встановлює зонування території України для безперебійної торгівлі продукцією птахівництва, яке діє навіть у разі спалахів грипу птиці.

Читайте також: Катар відкрив ринок для українських виробників меду

Нині Україна входить до ТОП-10 світових експортерів курятини та має статус країни, вільної від високопатогенного грипу птиці.

За даними Держстату України, за 6 місяців 2021 року українські виробники здійснили експорт м’яса та їстівних субпродуктів птиці загальною вагою близько 217 тисяч тонн до 96 країн. За цей же час було експортовано більше 442,5 млн штук яєць птиці до 55 країн.

У першому півріччі Україна отримала $2,8 млрд прямих іноземних інвестицій

У першому півріччі 2021 року Україна отримала рекордну за останні чотири роки суму прямих іноземних інвестицій (ПІІ).

«Зростання інвестицій. У першому півріччі прямі іноземні інвестиції склали $ 2,8 млрд. Це рекордна сума за останні чотири роки. Завдяки новим стимулам, які були введені в цьому році, ми очікуємо прискорення інвестиційної активності в наступні періоди», — заявив український прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Для порівняння, приплив прямих іноземних інвестиції за 10 місяців 2020 року становив лише 220 млн дол. США, у 2019 р. — 2,5 млрд дол. США, у 2018 р — 2,4 млрд дол. США.