В оренду здається санаторій «Гопри» на березі Чорного моря

Онлайн-аукціон з оренди будівлі та споруди санаторію «Гопри» у Херсонській області відбудеться 30 вересня 2021 року. Стартова ціна об’єкту складає 200 023,01 грн, а термін оренди – 5 років.

Об’єкт перебуває в задовільному стані, приміщення електрифіковане (15 кВт), також наявне водозабезпечення, каналізація та опалення.

Актив складається з декількох об’єктів, а саме:

Що відомо про санаторій «Гопри»

Сучасна Гола Пристань – це зелений, доглянутий населений пункт, у якому є чудові умови для лікувального, зеленого та спортивного туризму. 

У центрі Голої Пристані розташована одна з найвідоміших здравниць України, що має потужну  сучасну оздоровчо-лікувальну базу — санаторій «Гопри». Щороку до санаторію, який працює понад століття, приїздять туристи на відпочинок як з України, так і з-за кордону. Цілюще озеро Соляне, на якому розташований санаторій, славиться своїми грязями та ропою з дивовижним мінеральним складом. Тут лікують захворювання опорно-рухового апарату, нервової системи, судин, урологічні та гінекологічні проблеми.

Читайте також: Туристичну базу "Чорномор" продають через Prozorro

Чудовий пляж, чисте море, цілющі води та зручне розташування – це те що приваблює відпочивальників та туристів, то ж оренда цього активу стане вигідним інвестуванням в розвиток бізнесу. 

Для того, щоб взяти участь в аукціоні за право орендувати цей актив, необхідно подати заявку на участь в аукціоні, сплатити гарантійний і реєстраційний внески та зробити свою цінову пропозицію на торгах. 

Україна і Світовий банк підписали дві угоди на 411 млн доларів

Україна та Міжнародний банк реконструкції і розвитку, що входить до групи Світового банку, 13 вересня підписали дві кредитні угоди на загальну суму 411 млн доларів США.

Перша із двох укладених угод — це Договір гарантії щодо підвищення стійкості української енергосистеми для європейської інтеграції енергомережі (Встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії в ПрАТ "Укргідроенерго"). Вона передбачає будівництво систем накопичення енергії та сонячних станцій на території гідроелектростанцій.

У рамках цієї програми на територіях станцій ПрАТ «Укргідроенерго» планується побудувати 197 МВт літій-іонних систем накопичення енергії. Окрім того, для живлення власних потреб ГЕС і ГАЕС та для зарядження систем накопичення буде встановлено 63,9 МВт сонячних фотоелектричних станцій.

Друга програма має обсяг 200 млн доларів. Заплановано провести модернізацію автоматизованої системи управління вищою освітою, запровадити національне опитування студентів і єдину електронну систему конкурсного державного фінансування наукових досліджень і розробок тощо.

У червні уряд та Світовий банк уклали угоду на 350 млн доларів в рамках проєкту «Перша позика на політику розвитку у сфері економічного відновлення». Ці гроші спрямують на розвиток економіки в період пандемії коронавірусу, соціальну підтримку вразливих верств населення, а також на посилення державних інституцій.

Євросоюз випустить «зелені» облігації на 250 мільярдів євро

Європейська комісія планує в жовтні 2021 року провести першу емісію «зелених» облігацій, обсяг яких в цілому досягне 250 млрд євро.

«Намір ЄС випустити «зелені» облігації в розмірі 250 млрд євро до кінця 2026 року зробить нас найбільшим емітентом «зелених» облігацій у світі. Це також висловлює нашу прихильність стійкості та ставить стійке фінансування на чільне місце зусиль ЄС з відновлення (від наслідків пандемії COVID -19)», — заявив комісар ЄС з питань бюджету Йоханнес Хан.

7 вересня в Брюсселі схвалили механізм функціонування «зелених» облігацій. Він повинен гарантувати, що залучені кошти будуть спрямовані на «зелені» проєкти, і Єврокомісія звітуватиме про їх вплив на навколишнє середовище.

В липні Єврокомісія презентувала стратегію сталого фінансування для боротьби зі зміною клімату, Європейський стандарт «зелених» облігацій, а також прийняла делегований регламент щодо розкриття фінансовими та нефінансовими компаніями інформації про ступінь стабільності їх діяльності.

У 2020 році загальна потужність об'єктів відновлюваної електроенергетики виросла на 22% і досягла 8,5 ГВт. За оцінкою Міненерго, завищений в порівнянні з ринковими тариф на енергію з відновлюваних джерел (ВДЕ) веде до значних і проблемним для України виплатах інвесторам, які оцінюються в $ 10-20 млрд до 2029 року.

Україна та Чилі активізують діалог про торгово-економічне співробітництво

Україна зацікавлена ​​у відновленні діалогу у торгово-економічних відносинах з Чилі.

«Ми зацікавлені в розширенні присутності чилійських компаній на ринку України і посилення українсько-чилійських бізнес-зв'язків», — заявив заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка під час онлайн зустрічі із заступником міністра закордонних справ Чилі, гендиректором з питань двостороннього співробітництва Феліпе Лопеандія

Відзначається, що Чилі входить до переліку 10 найбільш перспективних для України країн для розвитку торговельних відносин.

Від початку цього року в Україні спостерігається відновлення економічного зростання – за І півріччя 2021 року обсяг ВВП збільшився на 1,7% у порівнянні з відповідним періодом 2020 року. Однак, уряд націлений на зростання ВВП на 4%.

За пів року цього року торгівля товарами та послугами між Україною та Чилі зросла на 7,9% до $ 33,1 млн, український експорт зріс удвічі до $5,3 млн.

На думку Качки, країни потребують поліпшення балансу двосторонньої торгівлі, диверсифікації сфер торгівлі і старту спільних інвестпроєктів.

Перспективними для України і Чилі є розвиток двосторонніх відносин у сферах АПК, енергетики, машинобудування, авіабудування, суднобудування, а також космічної, гірничодобувної, фармацевтичної, транспортної сферах.

Американська компанія з "Енергоатомом" будуватимуть енергоблок Хмельницької АЕС

Державне підприємство "Національна атомна енергогенерувальна компанія "Енергоатом" і американська електротехнічна компанія Westinghouse electric підписали меморандум про спільне будівництво енергоблоків АЕС.

"Вітаю підписання меморандуму між НАЕК "Енергоатом" і Westinghouse electric про спільне будівництво енергоблоку Хмельницької АЕС як пілотного проєкту, а надалі – ще 4 блоків за їх технологією. Загальна вартість проєкту – до 30 млрд доларів", – написав президент України Зеленський.

Компанія Westinghouse electric існує з 1886 року і займається проєктуванням енергоблоків АЕС з початку ХХІ століття.

Корпорація контролює до 50% комерційних енергоблоків у світі та 31% ринку поставок ядерного палива.

На українському ринку Westinghouse працює з 1992 року як постачальник послуг з модернізації систем безпеки українського парку реакторів і постачальник палива для АЕС.

Польський концерн Orlen планує вийти на український ринок нафтопродуктів

Польський нафтоконцерн Orlen планує вийти на український ринок нафтопродуктів. Компанія займається видобутком, переробкою і продажем нафти і бензину в Польщі, Чехії, Німеччині та країнах Балтики.

За словами міністра енергетики Германа Галущенка, концерн розглядає можливість викупу мереж і входу в кілька сегментів, зокрема в нафтопереробку і нафтохімічний сектор.

Разом з тим міністр припустив, що в цьому процесі можуть виникнути деякі проблеми, пов'язані, зокрема, з браком в Україні нафти власного видобутку.

"Вони (Orlen, - ред) також розуміють, що нафта в Україні не є предметом видобутку. Ми повинні її десь взяти. Максимум, можемо замість нафтопродуктів купувати нафту, але в чому тоді сенс? І чи будуть інвестиції в Україну, якщо поруч Мажейкяйский НПЗ у Литві, що входить в Orlen, і кілька інших переробних заводів?", – зазначив Галущенко.

В ході візиту керівництва PKN Orlen в Україну зокрема обговорювалася можливість покупки роздрібної мережі АЗС "Укрнафта", власниками якої є НАК "Нафтогаз України" і група "Приват" Ігоря Коломойського і партнерів.

Довідка: PKN Orlen – одна з найбільших в Центральній Європі нафтопереробних компаній. Управляє сімома НПЗ в Польщі, Чехії та Литві. Також PKN Orlen управляє мережею з 2 679 АЗС. Група є одним з найбільших постачальників нафтопродуктів в Україну.

Приватизація: Радивилівський комбінат продали через онлайн-аукціон

Онлайн-аукціон з приватизації Радивилівського комбінату хлібопродуктів завершився 30 серпня 2021 року. Фінальна ціна об'єкту становила 147 млн грн. 

За приватизацію об’єкту на відкритих торгах змагалися два учасники, які підвищили ціну зі стартової 141,5 млн грн до 147 млн грн.

Новий власник підприємства, після підписання протоколу аукціону, договору купівлі-продажу та сплати коштів, отримає у власність зернові склади, елеватори, майстерні та інші активи підприємства, які знаходяться на 10 земельних ділянках загальною площею 41,45 гектарів.

Основними видами діяльності Радивилівського комбінату хлібопродуктів є виробництво продукції борошномельно-круп’яної промисловості; надання послуг зі зберігання зерна та його обробки;  збір та постачання води населенню.

Польський нафтогазовий гігант купує газовидобувну компанію в Україні

Польська державна нафтогазова компанія PGNiG купує мажоритарну частку в українській приватній Карпатгазвидобування для початку розвідки та видобутку вуглеводнів у Львівській області.

PGNiG уклала угоду з українською компанією ЕРУ Менеджмент Сервісез (ERU Management Services) щодо покупки 85% частки у ТОВ Карпатгазвидобування, повідомили у польській компанії.

Карпатгазвидобування — одноосібний власник ліцензії на видобуток газу на Библівській нафтогазової площі, що знаходиться на заході Львівської області, в районі, прилеглому до польського кордону.

«З точки зору геології цей район є аналогом Перемишля, найбільшого в Польщі родовища природного газу, яке експлуатується PGNiG понад 60 років. Його привабливість і потенціал були підтверджені попереднім аналізом геологічних і геофізичних даних», — повідомили у PGNiG.

«Протягом останніх п’яти років ми активно торгуємо природним газом в Україні. Ми не тільки почали продаж газу на український ринок, а й отримали доступ до української ГТС і сховищ, тим самим збільшивши нашу здатність оптимізувати торгівлю природним газом. Наша успішна діяльність і тісна співпраця з ЕРУ підігріли наш апетит до подальшого використання потенціалу українського ринку, і тому наше партнерство розширюється і включає розвідку і видобуток», — заявив Павло Маєвські, президент правління PGNiG.

Відповідно до узгодженого між партнерами ліцензійного графіку робіт, підготовка до буріння розвідувальної свердловини має бути завершена до кінця 2021 року. Буріння свердловини заплановано на другу половину 2022 року з наступними випробуваннями пласта. Якщо результати випробувань будуть позитивними, свердловина буде підключена до української ГТС і введена в експлуатацію в 2023 році.

Укладенню угоди передувало отримання відповідних дозволів Польського управління з конкуренції та захисту прав споживачів і Антимонопольного комітету України.

Власниками Карпатгазвидобування через компанію ЕРУ Менеджмент Сервісез є Ярослав Мудрий (51%) і Дейл Перрі (49%).

Катар відкрив ринок для українських виробників меду

Українські виробники меду та продуктів бджільництва отримали можливість експортувати власну продукцію до Катару. Компетентні органи двох країн погодили відповідні сертифікати.

За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, катарський сертифікат створює нові економічні можливості для українських компаній, зокрема для потужного продовольчого експорту.

Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька розповіла, що український мед відомий у всьому світі. Україна займає друге місце у світі як експортер цього продукту. Крім цього, національні виробники поліпшують свої позиції.

«Для того, щоб зробити їх ще більш конкурентоздатними і сильнішими, МЗС разом із Держпродспоживслужбою продовжує відкривати нові ринки. Цього разу погоджено сертифікат здоров’я для експорту меду та продуктів бджільництва до Катару», — сказала вона.

Міністерство закордонних справ України та Держпродспоживслужба спільно працюють над відкриттям нових ринків для українського експорту, надаючи підтримку виробникам та усуваючи технічні перешкоди в торгівлі, а також забезпечуючи державні гарантії щодо дотримання вимог країн-партнерів.

Фонд держмайна оголосив повторний аукціон з приватизації ОГХК

Фонд держмайна України переніс приватизаційний аукціон з продажу акціонерного товариства «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК). Причиною стало те, що не всі потенційні учасники встигли оформити та подати документи. Таким чином торги відбудуться 29 жовтня 2021 року об 11.00. 

Аукціон мали провести 31 серпня 2021 року. До Фонду держмайна надійшло три заявки для участі в торгах з приватизації АТ «ОГХК». Двоє з потенційних учасників подали неповний пакет документів. Оскільки процедура проведення аукціонів великої приватизації не передбачає можливості доопрацювання заявок, претендентам відмовили в участі в аукціоні.

За законодавчими нормами, аукціон з одним учасником відбутися не може, тому Фонд ухвалив рішення про скасування аукціону та повторне оголошення дати проведення. Найближчим часом він ініціює скликання аукціонної комісії для призначення нової дати приватизаційного аукціону.

Як і було заплановано, приватизаційний аукціон відбудеться у 2021 році, що дозволить повною мірою виконати план бюджетних надходжень від приватизації, який затверджено на рівні 12 млрд грн.

У Фонді додали, що перенесення аукціону дасть можливість потенційним учасникам доопрацювати документи та повторно направити заявки.

«Ми також очікуємо заявок від інших великих гравців ринку, які до цього моменту вивчали дані про «ОГХК», але, за інформацією радника, їм не вистачило 2 місяців, відведених законодавством на підготовку, щоб завершити всі процедури аудиту та прийняти інвестиційне рішення», — наголосив заступник голови Фонду держмайна Тарас Єлейко.

Довідка: АТ «ОГХК» — один з найбільших виробників титанової сировини у світі. Компанія утворилась у 2014 після об’єднання потужностей Вільногірського гірничо-металургійного комбінату у Дніпропетровській області та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату у Житомирській області. З 2019 року перебуває в управлінні Фонду державного майна України.