У щотижневому інформаційному бюлетені від Invest.UA можна знайти актуальні дані щодо об'єктів приватизації, які продаються через систему Прозорро.Продажі. Дивіться документ та першими дізнавайтесь про найперспективнійші аукціони.

invest.ua_marketЗавантажити

Фонд держмайна готує до приватизації найближчим часом три порти: «Усть-Дунайськ», Скадовський та Білгород-Дністровський морські порти. У жовтні-листопаді 2021 року українські та іноземні інвестори зможуть узяти участь в онлайн-аукціонах з приватизації щонайменше двох з них.

За словами заступника голови Фонду Тараса Єлейка, порт «Усть-Дунайськ» буде готовий до аукціону вже в жовтні 2021 року, а порт Білгород-Дністровський – до кінця 2021 року. Що стосується Скадовського морського торговельного порту, то його приватизації варто очікувати наступного року.

Єлейко наголосив, що всі порти об'єднує одна й та сама проблема, яка впливає на підготовку цих об’єктів до аукціонів – перевантаженість судовими позовами, арештами та різноманітними зобов’язаннями. 

Майже все майно порту «Усть-Дунайськ» на сьогодні передано на баланс порту, тому аукціон з його продажу не становитиме якихось труднощів. Схожа ситуація з Білгород-Дністровським. У порту Скадовськ згідно з інформацією держреєстру, все майно порту наразі арештовано. Також частина порту усе ще перебуває в АМПУ, і зараз триває робота над процесом передачі, щоб сформувати цілісний майновий комплекс порту.

Що за об'єкти та яка вигода для інвестора?

Порти «Усть-Дунайськ», Білгород-Дністровський і Скадовський — це невеликі регіональні порти, які нині потребують значних інвестицій, але здатні в перспективі забезпечити місцеві компанії дешевшою логістикою. З їх допомогою можна буде здійснювати перевалку аграрних культур, паливо-мастильних матеріалів, мінеральних добрив, деревини та вугілля.

Перехід до приватної власності дасть змогу модернізувати порти, запустити їх на повну та створити нові робочі місця. Відповідно, це збільшить надходження до державного бюджету і стане стимулом до активнішого розвитку місцевої інфраструктури.

Кого можуть зацікавити інвестиції в морські порти?

Наразі зацікавленість із боку бізнесу в приватизації українських морських торговельних портів іде з Туреччини, Об’єднаних Арабських Еміратів та Прибалтики. Тим більше що ці об’єкти можуть бути цікаві організаціям, що займаються масштабними інфраструктурними проєктами.

Компанія Invest.UA може стати надійним партнером для іноземного або національного інвестора та допомогти йому на всіх етапах реалізації проєкту.

Глобальні зміни у світовій економіці, що викликані значними обмеженнями у зв’язку із пандемією коронавірусу, змушують підприємства з різних країн світу переглядати власні бізнес-моделі. Зміна підходу до ведення бізнесу стосується також і українських виробників, які все більше прагнуть знайти нові ринки збуту. Раніше, покупці та імпортери при пошуку товарів орієнтувались на цінову пропозицію, враховуючи при цьому індивідуальні вимоги по якості. Проте за останній рік ситуація змінилася. Покупці звертають увагу на надійність постачальників, якість продукції та можливість подальшої співпраці з розширенням асортименту.

Враховуючи все це, торговельний аналітик Артем Редюк розповідає, якими є головні переваги експорту продукції саме з України.

Ресурсний потенціал. Україна є одним з основних постачальників продовольчих товарів та сільськогосподарської продукції на світовий ринок. Українські підприємства все частіше переходять від постачання сировини до створення готового кінцевого продукту. Саме дотримання вимог по якості продукту, при конкурентному рівні ціни, дають можливість постачати власну продукцію як на ринок розвинених країн, так і на ринки, що продовжують розвиватися.

Питання логістики. Вдале місцерозташування створює конкурентні переваги для українських підприємців. Це дає можливість розвивати торговельні та виробничі ланцюги для компаній з усього світу. Імпортери з країн ЄС все частіше розглядають продукцію з України як один із товарів, який здатний конкурувати за якістю і при цьому бути значно нижчим в ціні.  

Стратегічне партнерство. Питання забезпечення продовольчої безпеки у світі кожного року зростає. Саме тому продукти українського походження можуть допомогти задовольнити попит на різних ринках світу, роблячи харчові продукти та інші товари більш доступними.

Унікальність пропозиції. Зміни, викликані світовою пандемією коронавірусу, призвели до підвищення попиту на більш високоякісні продукти з унікальними властивостями. Саме тому, українські виробники займають нові ніші, створюючи продукцію з унікальними характеристиками, особливо у сфері харчування. Разом з тим, розвиток інформаційних технологій і креативної індустрії забезпечують новими інструментами та підходами для комунікації і створення нових продуктів, здатних задовольнити нинішній попит на певному ринку.

Відкритість до співпраці. Отримання Україною угоди про асоціацію з країнами ЄС створює передумови для українських підприємств експортувати власну продукцію на ринки даних країн. Вихід українських виробників та постачальників на ринки розвинених країн свідчить про підвищення якості української продукції. Разом з тим, компанії з країн ЄС можуть розглядати українські підприємства як стратегічних партнерів з постачання як готової продукції, так і сировини для власного виробництва. 

Надійне партнерство. Завдяки тому, що дедалі більше країн цікавляться українською високоякісною продукцією, з’являється й значний попит на неї. Саме тому фахівці Invest.UA активно співпрацюють із зацікавленими в експорті клієнтами та постачальниками з України, щоб налагодити між ними надійні торговельні відносини у будь-якій галузі: від харчових продуктів, таких як мед або м’ясо, до виробів з дерева та металу. Команда спеціалістів не лише досконало розбирається в українському законодавстві та завдяки цьому може мінімізувати будь-які ризики експортних операцій, але й знає весь національний ринок зсередини, що дозволяє визначати лише надійних постачальників відповідно до потреб замовників.

Напівзруйнований туристично-оздоровчий комплекс «Горіховий гай» у Приморську за кілька років перетворився на сучасний готельний комплекс Grand Family Apartments. Це стало можливим завдяки приватизації й коштам приватного інвестора, який вклав їх у перспективний об'єкт. Розповідаємо, як занедбаний об'єкт перетворили на успішний курорт.

Все починалося з приватизації

Підготовка до приватизації «Горіхового гаю» розпочалась ще у 2016 році. Фонду державного майна знадобилося більше пів року, щоб підготувати цей об’єкт: виготовити технічну документацію, здійснити державну реєстрацію речового права, провести незалежну оцінку.

На момент продажу санаторій був у жалюгідному стані: по всій територія, а вона була чимала — 5 гектарів на узбережжі Азовського моря, були зарості чагарників та бур’яну, а посеред них стояла занедбана радянська забудова із вибитими вікнами.

sanatoryj 3

Стартова ціна «Горіхового гаю» складала майже півтора мільйона гривень, і 5 учасників змагалися за право його придбати. В результаті торгів ціна становила майже 4 мільйони гривень, що у 2,5 рази перевищувало стартову.

1502.1.b

Туристично-оздоровчий комплекс «Горіховий гай» був побудований у 1989 році на земельній ділянці площею 5 га. Комплекс розташований в місті Приморськ Запорізької області, на узбережжі Азовського моря. «Горіховий гай» тривалий час не працював та потребував капітального ремонту.

Хто став новим власником «Горіхового гаю»

Власником турбази стало ПП «Астурус Юг».

«Ми для себе визначили граничну цифру, яку ми можемо заплатити за об’єкт. Під час аукціону ми дійшли до цієї цифри і зупинилися, бо не планували платити більше. Через деякий час нам зателефонували і сказали, що переможець відмовився купувати. Тож ми погодилися», — розповів Олексій Фокарді, співзасновник «Астурус Юг» та співвласник групи компаній Isatex Invest Group.

За словами Фокарді, на той час його компанія вже мала успішний досвід співпраці із Фондом держмайна у Запорізькій області. У 2015 році Isatex Invest Group викупила та завершила будівництво двох недобудов у Мелітополі. «Горіховий гай» став третім об'єктом, придбаним ПП «Астурус Юг».

Холдинг Isatex Invest Group створений у місті Мелітополь Запорізької області. Сьогодні холдинг складається з 21 компанії, діяльність яких охоплює кілька індустрій, переважно – у сфері будівництва, виробництва, консалтингу, готельного бізнесу та сільського господарства. З 2013 року холдинг розширив географію діяльності, заснувавши бізнес в Латвії і в Канаді.

На що перетворили

sanatoryj 2

Після активної фази будівництва та реконструкції вже влітку 2020 відкрили для відвідувачів першу чергу готових апартаментів. За словами Олексія Фокарді, частину будівель санаторію довелося знести. Інші — відреставрували та перебудували.

Обсяг інвестицій склав понад 75 мільйонів гривень. Однак це лише менша частина із того, що тут хочуть побудувати. В планах — інвестувати близько 420-450 мільйонів гривень. Завершити будівництво планують за три роки.

Оскільки Азовське море доволі непередбачуване, ля того, щоб не залишити відвідувачів без водних розваг, на території готельного комплексу збудували два басейни із чистою водою. Один — спортивного зразка, другий — з підігрівом.

«Ми орієнтувалися на 3-4-зіркові готелі в Туреччині. Наш комплекс за турецькою класифікацією теж буде 4-зірковим», — підкреслює Олексій Фокарді.

Для обслуговування готельного комплексу створили керівну компанію, яка надає послуги із прибирання, заселення, озеленення та підтримання території у належному стані.

Нові власники не лише інвестують у розвиток регіону, а й створюють нові робочі місця. В керівній компанії вже працює 60 людей. Ще близько 150 зайняті на будівництві. Середня зарплата персоналу готельного комплексу в літній сезон — 12-18 тисяч гривень. У зимовий — на 30% менша. Будівельники заробляють від 12 до 22 тисяч гривень, залежно від виробітку.

Попри значний обсяг інвестицій, за словами співвласника готельного комплексу, вкладення окупляться приблизно за 7 років. Комплекс в цілому буде розрахований на 1400 відпочивальників, і в сезон (з квітня по жовтень) для їхнього обслуговування там буде на постійній основі залучено близько 400 співробітників.

У чому плюс приватизації

Держава, яка продала проблемний актив, який потребував значних інвестицій, заробила на ньому 4 млн грн одразу і буде заробляти щороку у вигляді сплачених податків.

«Приватизація – це спосіб перетворити нинішній майновий баласт у локомотив економічного розвитку для населених пунктів, областей і країни в цілому. Це – наповнення бюджетів, нові робочі місця й подолання корупції», – підкреслює Голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко.

Незабаром в Україні стартує Велика приватизація, яка буде відбуватися за такими ж правилами, як і мала приватизація. Так, аукціонна комісія Фонду державного майна визначила дату приватизаційного аукціону з продажу АТ «Перший київський машинобудівний завод» (ПКМЗ, колишній завод «Більшовик»). Торги відбудуться 27 жовтня.

У системі Prozorro.Продажі майже щоденно виставляють десятки об'єктів, які можуть зацікавити потенційних покупців. Invest.UA зібрав дайджест об'єктів за регіонами та типом майна, щоб Ви могли з легкістю знайти будь-який актив.

Завантажуйте файл, реєструйтеся на нашому торговому майданчику Invest.UA Marketplace та ставайте переможцем аукціонів.

Об'єкти приватизації.08.11Завантажити

Державний банк «Укрексімбанк» розпочав масштабний продаж прав вимоги за кредитами проблемних позичальників, які не співпрацюють з банком щодо добровільного врегулювання заборгованості.

Найближчим часом на електронні аукціони виставлять непрацюючі кредити позичальників-юридичних осіб, загальний обсяг яких сягає десятків мільярдів гривень.

Першим виставленим лотом є права вимоги за кредитним договором та дебіторська заборгованість позичальника із забезпеченням у вигляді незавершеного об’єкту будівництва. Зведення багатофункціонального комплексу преміум-класу Sky Towers площею 223 тис. кв. м. у центрі Києва було зупинено через погіршення фінансового стану інвестора.

Торги зі стартовою ціною в 7,145 млрд грн відбудуться 3 листопада на аукціоні OpenMarket (ДП «СЕТАМ» Міністерства юстиції України). Загалом на поточний момент на торги виставлено 7 лотів на загальну суму понад 24 мільярди гривень.

Процес продажу прав вимоги за NPL передбачає проведення кількох англійських та голландських аукціонів з поетапним зниженням ціни. На першому аукціоні права вимоги виставлені за ціною, що дорівнює розміру заборгованості позичальника перед банком. Перехід до наступних аукціонів відбуватиметься за наявності попиту на певний лот та за умови, що застосування цього сценарію буде найбільш економічно вигідним для банку.

Для визначення ціни продажу прав вимоги на голландських аукціонах банком на конкурсній основі залучатимуться незалежні експерти та суб’єкти оціночної діяльності.

20 жовтня відбувся онлайн-аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу державного підприємства «Вінницький лікеро-горілчаний завод» з результатом понад 17 млн грн.

На участь в аукціоні зареєструвалися двоє учасників, які в ході прозорих та конкурентних торгів збільшили ціну майже на 10 мільйонів гривень від стартової  7 715 491 грн до  17 077 155,00 грн.

Тепер переможець аукціону має підписати протокол про результати аукціону, укласти договір купівлі-продажу і провести розрахунок, після чого процес приватизації ЄМК державного підприємства «Вінницький лікеро-горілчаний завод» вважатиметься офіційно завершеним.

Після цього новий власник отримає: Єдиний майновий комплекс розташований у виробничому комплексі, будівлі та споруди загальною площею 626,2 м², що розміщені на земельній ділянці – 0,3388 га.

Компетентні органи України та Грузії погодили форму сертифіката на експорт з України м’яса, субпродуктів та інших продуктів птахівництва.

«Ми створюємо нові можливості для українських компаній заробляти за кордоном більше грошей. Це означає більше валютних надходжень до України, зміцнення гривні, сплачені до бюджету податки та нові робочі місця. Цього тижня українські компанії галузі птахівництва отримали нові можливості експорту до Грузії. Крок за кроком створюємо умови для міжнародної експансії українських товарів», – заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. 

Раніше в липні українська делегація відвідала Грузію з метою просування експорту української продукції, зокрема, продукції тваринництва.

Читайте також: Якість, унікальність та надійність: чому варто експортувати з України?

Нещодавно Україна та Лівія погодили двосторонню форму ветеринарного сертифіката на експорт племінної великої рогатої худоби.

Компанія Invest.UA надає послуги на всіх етапах налагодження торговельних відносин між покупцем та уркаїнським постачальником. Ознайомитися з пропозиціями можна у нашому каталозі.

Україна та Лівія погодили двосторонню форму ветеринарного сертифіката на експорт племінної великої рогатої худоби.

«Ми продовжуємо відкривати нові можливості для українських експортерів на іноземних ринках. Зокрема, просуваємо українські економічні інтереси на великому споживчому ринку країн Африки. Послідовні зусилля приносять конкретні результати для українського бізнесу. Сьогодні це додатковий доступ для українських компаній галузі тваринництва на ринок Лівії», – сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. 

Читайте також: Якість, унікальність та надійність: чому варто експортувати з України?

У 2021 році компетентні органи України та Лівії погодили сертифікат на експорт молока та молочних продуктів з України. Також між країнами погоджені форми сертифікатів на експорт з України м’яса птиці, продуктів з нього та ВРХ для забою. 

Приклад усіх сертифікатів можна переглянути тут.

Компанія Invest.UA надає послуги на всіх етапах налагодження торговельних відносин між покупцем та уркаїнським постачальником. Ознайомитися з пропозиціями можна у нашому каталозі.

У період з 1 липня по 12 жовнтня уклали 29 493 угоди в рамках ринку землі. Загалом це 73 447 гектарів.

Так, подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 5129 нотаріусів. Всього заяв — 5759, із них погоджено 5094, в черзі на розгляд — 3, відмову отримали 662.

whatsapp image 2021 10 13 at 10.32.00
Ринок землі: кількість укладених угод з 1 липня по 12 жовтня

Згідно з законом, до 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься тільки на загальнонаціональному референдумі.

Читайте також: У системі Прозорро.Продажі оголосили перший земельний аукціон

В Україні ринок землі запрацював з 1 липня 2021 року. В рамках його діяльності вже приблизно 28 288 земельних ділянок загальною площею 70,57 тисячі гектарів пройшли процедуру відчуження. Середня вартість за 1 га становить 43 879 грн.

Будівництво в Україні сервісного центру турецької компанії Baykar Makina, яка виробляє безпілотні літальні апарати Bayraktar TB2 для Збройних сил України, може початися в листопаді 2021 року.

«Планується побудувати за рахунок компанії Baykar Makina у нас в Україні сервісний центр для обслуговування Bayraktar, навчання, для їх ремонту, і вже почалися роботи. Поки що у нас йдуть бюрократичні процедури щодо оформлення землі, на якій буде будуватися цей сервісний центр. Землю ми не передаємо Baykar Makina, земля залишається нашою українською власністю, вона відноситься до земель оборони, а сервісний центр будується за кошти Baykar», - сказав міністр оборони України Андрій Таран.

Міністр зазначив, що будівництво центру, можливо, може початися навіть наступного місяця.

«Я сподіваюся, що найближчим часом, можливо, навіть в наступному місяці», — додав Таран.

У період з 11.10 по 13.10.2021 року запланований продаж активів семи банків, що ліквідуються, на загальну суму 833,87 млн грн.

Із них на суму 786,49 млн грн виставлено на продаж права вимоги за виданими банками кредитами, а на суму 34,96 млн грн – цінні папери. Крім того, нерухоме майно, земельні ділянки та інші основні засоби торгуватимуться за 11,62 млн грн, на суму 0,80 млн грн – дебіторська заборгованість.

Так, продаються активи банків:

Заставне майно, що перебуває на балансі ліквідованих банків, оцінюється і продається під контролем Фонду гарантування вкладів фізосіб. Купити основні засоби та майно банків, які визнали неплатоспроможними, може будь-яка компанія або фізична особа через електронну систему Прозорро.Продажі.

Викуп такого майна має вагомі переваги, зокрема низька вартість та оперативне проведення операції. У процесі ліквідації банківських організацій реалізуються різні активи, наприклад: права вимоги за кредитними договорами; рухоме майно (транспортні засоби, оргтехніка, промислове обладнання, витратні матеріали та ін.); нерухомість (житлові об'єкти, земельні ділянки, будівлі та приміщення комерційного призначення, офіси).

Майданчик Invest.UA Marketplace пройшов офіційну акредитацію в системі Прозорро.Продажі, що дозволяє надавати користувачам інформацію про будь-які лоти, які їх цікавлять. Крім цього, фахівці компанії надають консультації з питань, що стосуються операцій на Прозорро.Продажі і за необхідності допоможуть оформити заявку на аукціон.

Україна та Йорданія погодили форму сертифіката на експорт м’яса, субпродуктів та інших продуктів птахівництва.

Документ став п’ятим сертифікатом на експорт, який дві країни погодили за останній час. Раніше компетентні органи погодили форми сертифікатів на експорт з України охолодженої замороженої яловичини, охолодженого м’яса овець, великої рогатої худоби та овець для забою.

Відповідний ертифікат встановлює зонування території України для безперебійної торгівлі продукцією птахівництва, яке діє навіть у разі спалахів грипу птиці.

Читайте також: Катар відкрив ринок для українських виробників меду

Нині Україна входить до ТОП-10 світових експортерів курятини та має статус країни, вільної від високопатогенного грипу птиці.

За даними Держстату України, за 6 місяців 2021 року українські виробники здійснили експорт м’яса та їстівних субпродуктів птиці загальною вагою близько 217 тисяч тонн до 96 країн. За цей же час було експортовано більше 442,5 млн штук яєць птиці до 55 країн.

У першому півріччі 2021 року Україна отримала рекордну за останні чотири роки суму прямих іноземних інвестицій (ПІІ).

«Зростання інвестицій. У першому півріччі прямі іноземні інвестиції склали $ 2,8 млрд. Це рекордна сума за останні чотири роки. Завдяки новим стимулам, які були введені в цьому році, ми очікуємо прискорення інвестиційної активності в наступні періоди», — заявив український прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Для порівняння, приплив прямих іноземних інвестиції за 10 місяців 2020 року становив лише 220 млн дол. США, у 2019 р. — 2,5 млрд дол. США, у 2018 р — 2,4 млрд дол. США.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram