Угоду між цими двома компаніями вважають найбільшою в ігровому секторі.
18 січня 2022 року корпорація Microsoft оголосила про купівлю одного з найвідоміших світових розробників та видавців ігор – Activision Blizzard. Ця компанія створила такі відомі ігри як "Warcraft", "Diablo" та "Call of Duty". Сума угоди складає $68,7 млрд, а це на третину більше ринкової вартості Activision Blizzard.
У компанії-покупця говорять про те, що коли угода відбудеться, Microsoft стане третьою у світі ігровою компанією за доходом й поступатиметься лише Tencent та Sony.
Завдяки угоді компанія отримає контроль над такими всесвітньо відомими франшизами, як "Warcraft", "Diablo", "Overwatch", "Call of Duty" та "Candy Crush". Також Microsoft належатиме кіберспортивна студія Major League Gaming, у якої 10 000 співробітників у всьому світі.
Ба більше, угода збільшить портфоліо популярного сервісу Game Pass (ігри за підпискою, у нього понад 25 млн користувачів): адже тепер там з’являться й ігри Activision Blizzard.
Гендиректор Activision Blizzard Боббі Котик залишиться на посаді CEO компанії й разом з командою сфокусується на роботі над корпоративною культурою та зростанням бізнесу. Щойно угоду буде завершено, весь бізнес-департамент Activision Blizzard звітуватиме Філу Спенсеру, CEO Microsoft Gaming.
У Activision Blizzard загалом понад 400 млн активних щомісячних користувачів у 190 країнах. Після угоди Microsoft володітиме 30 внутрішніми студіями ігрової розробки.
Відомо, що угоду мають закрити до кінця 2023 фінансового року.
Activision Blizzard виникла у 2008 році в результаті злиття Activision і Blizzard Entertainment. Компанія розробляє та розповсюджує відеоігри та інші сервіси смартфонів, консолей та ПК. Також вона отримує дохід від кіберспортивних ліг, продає цифрову рекламу та внутрішньоігровий контент. У штаті працює 10 000 осіб, а ігри мають аудиторію у майже 400 млн активних користувачів.
З 2019-му акції Activision Blizzard трясло в лихоманці Першим ударом став розрив відносин з розробником ігор Bungie. Через це Activision Blizzard масово звільняв працівників.
У липні 2021 року департамент захисту трудових та житлових прав Каліфорнії подав до суду на Activision Blizzard через дискримінацію. У позові зазначалося, що жінки заробляли менше за чоловіків, піддавалися сексуальним домаганням тощо.
У листопаді 2021 року WSJ писав, що Боббі Котик кілька років знав про скарги на сексуальні домагання у компанії й сам звинувачувався у жорстокому поводженні зі співробітницями. Після отримання судового позову компанія заявила, що виплатить постраждалим співробітникам $18 млн.
Фото: Фокус