Є припущення, що приватизація ОГХК може відбутись навесні, однак конкретна дата проведення аукціону невідома. Наразі Фонд державного майна спільно з урядом проводить консультації щодо підходів до продажу АТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія".
"У нас є три варіанти: виставити ще раз як є, отримати оцінку запасів за міжнародними стандартами (система JORC), але це коштує $500 000 і треба чекати близько шести місяців, зменшити стартову ціну (наскільки саме визначатиме радник) і виставити ще раз на торги", – зазначає Дмитро Сенниченко, голова Фонду державного майна України.
Якщо ухвалять рішення щодо того, за яким сценарієм іти, то, за словами Сенниченка, на адміністративно-процедурні рішення піде близько місяця. Згодом аукціонна комісія призначить дату приватизації, але не менш як за два місяці до самих торгів. Тобто нові торги можуть відбутися вже навесні. Натомість якщо оберуть сценарій на пониження ціни – тоді це осінь.
"Я думаю, що найправильніший варіант – що швидше, то краще. Тому що стан активів з часом, на жаль, не поліпшується", – додає очільник Фонду держмайна.
Аукціон з приватизації АТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" неодноразово переносили. Так, 31 серпня 2021 року аукціон перенесли через наявність лише одного учасника. Після цього Фонд держмайна визначив нову дату приватизації ОГХК – 29 жовтня 2021 року. Втім, у жовтні ФДМУ знову вирішив перенести аукціон з приватизації компанії на 20 грудня 2021 року, однак і в грудні аукціон не відбувся.
АТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" займається розробкою титано-цирконієвих родовищ і виробництвом рутилового, ільменітового та цирконового концентратів. Крім того, компанія надає послуги зі збагачення концентратів, а філії компанії ведуть видобуток та збагачення титанових руд в Україні і є одними з найбільших у світі видобувачів цих копалин.
Вдале розташування дозволяє здійснювати швидку поставку продукції до країн ЄС та СНД.
Філії компанії знаходяться у двох областях України:
Вільногірський гірничо-металургійний комбінат спеціалізується на видобутку, переробці та збагаченні титанових руд. Основна продукція: концентрати ільменітовий (хлоридний), рутиловий, цирконовий. Спеціальний дозвіл на видобування: до 20.02.2043 року.
Серед виробничих потужностей – один збагачувальний завод. Номінальна потужність переробки руди: 5,5 млн м3 на рік.
Комбінат має кар’єрну техніку (50+ одиниць) та вантажну (150+ одиниць). Крім того, там є залізничний транспорт – 6 тепловозів (інше 90+).
Наразі на комбінаті працює 3,8 тисячі працівників.
Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат спеціалізується на видобутку, переробці та збагаченні ільменітовихруд. Основна продукція: концентрат ільменітовий (сульфатний). Спеціальний дозвіл на видобування: до 11.02.2035 року.
Серед виробничих потужностей – три збагачувальні заводи. Загальна номінальна потужність переробки руди: 2,3 млн м3 на рік.
На комбінаті знаходиться кар'єрна техніка у кількості 50+ одиниць та вантажна (70+ одиниць). Наявний також залізничний транспорт – 3 тепловози.
Персонал комбінату: 1,6 тисяч працівників
Фактори інвестиційної привабливості
Фото: Фонд держмайна