27 січня 2022 року Господарський суд Харківської області визнав банкрутом ПрАТ "Харківський коксовий завод" і відкрив ліквідаційну процедуру.
Цьому передувала низка знакових подій:
Вартість виявлених активів боржника становить 32,96 млн грн.
Згідно з судовими матеріалами, "Схід Фінанс" у 2020 році викупило в російського "Сбербанку" відповідні права вимоги до "Харківського коксового заводу" (як позичальника і поручителя ТОВ "Коксотрейд", ПрАТ "Термолайф") за низкою кредитних договорів 2012 року.
У держреєстрі бенефіціаром ПрАТ "Харківський коксовий завод" указаний швейцарець Андреас Одерматт, а бенефіціаром ТОВ "Схід Фінанс" (через ТОВ "КУА "Альпарі") – Євген Любченко.
Раніше "Харківський коксовий завод" пов`язували з Олегом Журавським. Як зазначалося, восени 2019 року право власності на відповідний майновий комплекс оформив "Сбербанк" (його нова назва – "МР Банк"), а контроль за роботою заводу перейшов до ТОВ "Коксовий завод "Новомет" (у держреєстрі його власником значиться Максим Бондарев).
Завод був створений у 1932 році як дослідна база для проєктного інституту "ДІПРОКОКС", що провадив відпрацьовування конструкцій коксових батарей, і Науково-дослідного вуглехімічного інституту, який розробляв і доопрацював технології коксування.
До складу підприємства входять 2 основних цехи: вуглепідготовчий та коксовий. Їхня робота забезпечує випуск товарної продукції. У складі заводу є також допоміжні підрозділи, що забезпечують виробничу діяльність підприємства:
Коксовий цех ХКЗ має коксові нестандартні батареї, загальна потужність яких які після модернізації у 2006 році становить 225 тис. т коксу на рік.
Основна продукція заводу:
Продукція використовується як паливо при виробництві чавуну в доменних печах, для вагранок ливарних виробництв на машинобудівних заводах, як добавки при агломерації залізної руди, як паливо в цукровій промисловості.
Фото: fbc.ua