Міністерство цифрової трансформації України у вівторок 8 лютого 2022 року запускає Дія City – спеціальний податковий режим для ІТ-компаній. У цей же день компанії зможуть подати заявку на президентство. Оскільки IT-сектор в Україні з кожним роком зростає, то впровадження Дія City є перспективним для подальшого розвитку українського IT-бізнесу.
Презентація податкового режиму відбудеться на конференції Diia Summit, під час якої Мінцифри обіцяє розповісти, як зареєструватися у Дія City та як працюватиме новий податковий та правовий режим.
Що пропонує Дія City, як ІТ-компаніям підготуватися до запуску Дія City та що робити компаніям, які працюють з ФОПами? Про все це читайте далі.
Дія City пропонує:
Резидентами Дія City зможуть стати тільки розробники програмного забезпечення або компʼютерних ігор і компанії з суміжних сфер, наприклад робототехніки та кібербезпеки. Не зможуть стати резидентами ті компанії, які займаються розробкою та проведенням азартних ігор.
З часом Кабмін додаватиме у Дія City й інші сфери.
Якщо компанія хоче долучитися, то повинна відповідати таким критеріям:
Процес подачі заявок: зареєструватися на офіційному вебсайті "Дії" або надіслати документи на електронну пошту Мінцифри. Йдеться лише про ті документи, яких немає у державному реєстрі і які можна підписати електронним цифровим підписом.
Реєстраційна форма складається з трьох блоків, а за структурою нагадує спрощену форму заяви на реєстрацію юрособи. Анкету можна завантажити на сайті Верховної Ради.
Мінцифра розглядатиме заяву 10 днів. У разі відмови міністерство пояснить компаніям, що вплинуло на рішення та як виправити помилки. Після виправлення заяву можна буде надіслати повторно.
Дія City дозволяє компаніям-резидентам співпрацювати із ФОП до 2024 року. Після цього компанії повинні перейти на гіг-контракти або трудові контракти. У 2024 році витрати на ФОП повинні зменшитися до 50%, а ц 2025 – до 20%.
Якщо компанії витрачатимуть більше, вони повинні включити детальний звіт про це до свого фінансового результату. Бізнеси, які працюватимуть на загальній системі оподаткування і матимуть річний дохід не більше ніж 40 млн грн, зможуть працювати з ФОП і після 2024 року.