Землю переважно купують аграрні виробники через фізосіб. Серед них – малі господарства, які мають невеликий земельний банк в оренді.
Частина агрохолдингів та підприємств із земельними банками понад 10 тис. га здійснюють точкові угоди на вимогу власників землі для збереження земельних масивів. Інша частина агрохолдингів вибудувала стратегію купівлі найцінніших земельних масивів до 2024 року – до моменту, коли в гру вступлять юрособи або іноземці, якщо їм дозволять купувати українську землю.
Попри всі обмеження охочих придбати землю у рази більше ніж продати її. Тож, як та де знайти потрібну землю для купівлі, читайте далі.
Варіант №1 – моніторинг оголошень на усіх доступних онлайн-майданчиках, маркетплейсах та ресурсах компаній-посередників.
Сільськогосподарську землю на онлайн-майданчиках знайти буде не так просто, тому що оголошення охоплюють всі земельні ділянки, а це здебільшого об'єкти під забудову, або присадибні ділянки.
Варіант №2 – робота "в полі". Перший сценарій – пошук родичів, знайомих в селах. Люди на місці, зазвичай, знають краще, хто готовий продати землю. Другий сценарій – вам приглянулась конкретна ділянка, яка має певні переваги саме для вас, і ви плануєте придбати там землю.
Для цього треба йти на аудієнцію до сільського старости, голови ОТГ, або шукати місцевих фермерів, які не готові витрачати кошти на придбання землі, і шукають непрофільних інвесторів.
Варіант №3 – пошук ділянки через земельні аукціони. Наприклад, багато земельних ділянок виставляється на продаж через систему Прозорро.Продажі. Для того, щоб їх купити достатньо зробити всього декілька кроків:
Фото: unsplash