Чому Україна

Це країна, що швидко розвивається і має великий внутрішній ринок для інвестицій у всіх конкурентоспроможних сферах, зокрема сільському господарстві, енергетиці, металургії та IT-секторі.

Україна - це скоріше правило, а не виняток, що змушує потенційних інвесторів приєднатися до тих, хто найбільше сприяє поточному розвитку української економіки.

П’ять причин, чому варто інвестувати в Україну

Щоб розкрити для інвестора повну картину, нижче наведено короткий список плюсів інвестування в Україну
#1

Економіка, що розвивається

 • Історично так склалося, що країна приєдналася до світової спільноти демократій ще в 90-ті роки, встановивши свою незалежність майже 30 років тому. Зараз вона знаходиться лише на початку процесу формування структури майбутньої потужної економіки.
 • Сучасний ринок України стимулює створення великої кількості вільних ніш з невеликою кількістю одночасних конкурентів.
 • Це робить економіку досить гнучкою, щоб надати іноземним компаніям безліч можливостей.
Багато вільних ніш
Мало конкурентів
Швидкий розвиток економіки

В Україні є всі передумови для економічного зростання у 2021 році.

Володимир Зеленський.
Президент України.

#2

Кваліфікований людський капітал

 • На території України проживає понад 45 мільйонів людей, а українці вважаються однією з найосвіченіших робочих сил в Європі — понад 70% з них мають середньою та вищу освіту.
 • Освітні центри знаходяться у найбільших містах країни, таких як Львів, Одеса, Київ, Харків та Дніпро.
 • Там є сотні тисяч високоосвічених, природно обдарованих та кваліфікованих молодих людей, які бажають отримати диплом про вищу освіту, щоб отримати доступ до більших можливостей працевлаштування.
 • Серед них найбільша частка належить перспективним працівникам, які мають технічну освіту (випускники математичних, природничих та комп’ютерно-технологічних навчальних закладів), що становить приблизно 10% від загальної кількості населення. Після випуску, значна частина з них доєднається до ІТ-сектору, щоб поповнити і без того величезну кількість кваліфікованих працівників з технічним досвідом.
Кваліфікована робоча сила
Багато освітніх центрів
Багато технічних спеціалістів
#3

Низька собівартість праці

 • Через нещодавню девальвацію української гривні, країна стала однією з найбільш конкурентоспроможних середовищ завдяки низькій вартості робочої сили.
 • Така ж ситуація з сировиною та будь-якими іншими доступними ресурсами (виробничими витратами, водопостачанням, електропостачанням тощо) виявилася за значно нижчою вартістю, ніж у будь-якій іншій розвиненій країні.
Помірний курс української гривні
Низька вартість робочої сили
Низька вартість сировини

Усі послуги, включно з державними та адміністративними, мають бути оцифровані впродовж п’яти років.

Михайло Федоров,
Міністр цифрової трансформації

#4

Доступ до ключових ринків

 • Україна вважається одним із найпривабливіших центрів для забезпечення доступу до європейського та азійського ринків та до басейну Чорного моря, де потенційні морські порти можуть приймати та обслуговувати великі судна.
 • Розвинена мережа транспортних комунікацій України має понад 22 000 кілометрів залізничних шляхів разом з 20 пасажирськими аеропортами. Це ключ до ефективного та сучасного варіанту логістичного бізнесу.
Вузол між Європою та Азією
Чорне море та морські порти
Залізнична та авіаційна логістика
#5

Величезний попит на іноземні інвестиції

Оскільки країна шукає кожну можливість для стимулювання своєї економіки, привабливість її ринків останнім часом зросла завдяки таким факторам:
 • Глибока та всебічна угода про вільну торгівлю з Європейським Союзом;
 • Сприятливе ділове середовище має бути створене завдяки нещодавнім зусиллям України ухвалити низку сприятливих правових ініціатив у рамках керівних принципів асоціації Україна — ЄС. Євросоюз підтримає ухвалення та прискорення їх впровадження;
 • Український уряд створив “Національний інвестиційний фонд України”, який значно покращить привабливий імідж країни щодо інвестиційних можливостей. Він також зменшить проблеми, з якими наразі стикаються потенційні інвестори з-за кордону, а також надалі сприятиме розвитку міжнародного економічного співробітництва.
 • Ще один український недооцінений та недостатньо використаний ресурс — родючі сільськогосподарські землі країни. Після легалізації приватних продажів сільськогосподарських земель прогнозована ціна на них, ймовірно, зросте в кілька разів.
 • Вести бізнес в Україні наразі набагато простіше завдяки нещодавнім позитивним змінам у сфері державних послуг та впровадженні інноваційних ідей, зокрема “діджиталізованих” послуг. Український ринок перетворюється на більш передбачуваний та посідає вищі щаблі ставок світових банків — країна піднялася ще на сім сходинок та посіла 64 місце за рейтингом легкості ведення бізнесу в переліку зі 190 країн.
 • Сьогодні в Україні спостерігається приплив прямих іноземних інвестицій у розмірі 16 млрд доларів США, що призводить до створення тисяч нових робочих місць та запуску сотень виробничих підприємств.
 • Однією з позитивних змін для покращення умов ділового середовища стало впровадження електронної системи державних закупівель ProZorro - такої, що робить процес прозорим та дозволяє брати участь у всіх видах державних закупівель з боку різних видів бізнесу. Відтоді стало менше бюрократії та перепон для тих, хто не має «тісних зв’язків» при веденні ділової активності.
Угода про вільну торгівлю з ЄС
Оцифровані бізнес-послуги
Система закупівель ProZorro

Приватизація у розпалі

Наразі в Україні триває процес приватизації державних об'єктів, яка здійснюється через аукціонну систему ProZorro.

Ми компанія, яка тривалий час успішно готувала, підтримувала та адмініструвала клієнтів, які є учасниками системи електронних аукціонів Prozorro.

Якщо ви зацікавлені у пошуку активів в Україні, відвідайте наш торговий майданчик:

Неухильне зростання інвестиційного потоку

Поточний стан усіх питань в країні характеризується тим, що, попри пандемію, нещодавні виклики та проблеми, пов’язані з локдауном, а також незалежно від усіх питань, пов’язаних з економічним спадом, капітальні інвестиції, наприклад, в ІТ-галузь в Україні, за 2020 рік зросли до 571 млн. дол. А 2021 рік повинен стати ще активнішим для країни з точки зору залучення інвестицій.

Зацікавлені у веденні бізнесу в Україні?
Ознайомтеся з нашими інвестиційними послугами:

Профіль країни

Україна — найбільша країна Європи з площею 603 500 квадратних кілометрів. Вона розташована на перетині основних транспортних шляхів між Європою та Азією, має порівняно дешеву та водночас кваліфіковану робочу силу, науковий потенціал, сотні тисяч гектарів родючих земель, а також розвинену інфраструктуру. Завдяки цим факторам тут створені всі умови для ведення успішного бізнесу.

Розвинена ринкова економіка. Країна має потужні та конкурентоспроможні галузі, а саме: сільське господарство, енергетика, металургія, хімічну та обробну промисловість, а також IT та високотехнологічний сектори.

Міжнародні угоди на торгівлю. Наразі Україна уклала 18 угод про вільну торгівлю з 47 країнами світу. Одним із найважливіших документів є угода про асоціацію з Європейським Союзом, підписана у 2014 році. Усе це робить Україну конкурентоспроможною на міжнародній арені.

Людський потенціал. Українці цінуються у всьому світі, а наші фахівці досягають успіхів у багатьох сферах. Крім цього, обсяг інвестицій в українські стартапи щороку зростає, зокрема в IT-індустрію. Також саме з України походять багато успішних компаній, таких як Depositphotos, Gitlab, Ajax Systems, Restream та інші.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram