ГоловнаНовини
8 компаній, за якими варто стежити напередодні IPO у 2022 році

8 компаній, за якими варто стежити напередодні IPO у 2022 році

Дата публікації: 14-01-2022

Очікується ще один насичений рік на ринку IPO. У 2021 році рекордна кількість компаній (2388) стали публічними й залучили в сукупності $453 млрд – максимальну суму за всю історію. У 2022 році цей ринок взагалі може показати новий максимум за кількістю компаній, що вийшли на біржу. Проте поки що не зовсім зрозуміло, чого саме від нього чекати – рекорду чи провалу.

Що таке ринок ІРО, за якими компаніями необхідно стежити напередодні ІРО у 2022 році та що варто враховувати перед інвестицією в ІРО, дізнавайтесь далі.

Що таке ІРО?

Ринок IPO – це фондовий ринок акцій компаній, які вперше вийшли на біржу. Наприклад, якщо раніше фірма ніколи такого не робила, то появу її цінних паперів на біржовому майданчику називають IPO (Initial Public Offering).
Після розміщення активів на фондовому ринку компанія перетворюється на публічну, а її акції будуть доступні майже кожному. Це підвищує довіру та дозволяє оцінити подальші перспективи. Зацікавлені особи можуть вкладати гроші, якщо вірять в успіх проєкту. Ба більше, у такий спосіб компанія ще й підвищує репутацію, проходить сувору перевірку, заявляє про себе, залучає грошові кошти акціонерів, отримує кредити тощо.

Чимало компаній, які виконали ІРО, – стартапи. Вони динамічно зростають, що ускладнює прогнозування потенціалу зростання цінних паперів.

8 найбільших IPO, за якими варто стежити у 2022 році

  • Chime

Остання оцінка: $25 млрд після залучення фінансування у вересні 2021 року.

Компанія з Сан-Франциско поки що не виступала з офіційною заявою про IPO, але передбачувані терміни сходяться: у вересні 2020 року гендиректор Chime Кріс Брітт заявив, що компанія буде готова до IPO протягом одного року.

  • Discord

Остання оцінка: $15 млрд після залучення фінансування у вересні 2021 року.

Чат-платформа Discord поки що офіційно не заявляла про намір провести IPO, однак інвестори очікують потенційного виходу компанії на ринок ще з квітня 2021 року. У травні гендиректор та засновник Discord Джейсон Сітрон заявив, що вони дійсно отримали багато пропозицій і це величезна можливість для компанії та майже 150 млн активних користувачів Discord, але про конкретні плани з продажу сервісу або виходу на ринок не повідомив.

  • Impossible

Остання оцінка: $4 млрд після залучення фінансування у серпні 2020 року.

У листопаді засновник та гендиректор виробника рослинного мʼяса Impossible Пет Браун назвав IPO компанії "неминучим", водночас про можливі терміни його проведення промовчав. З моменту свого заснування Impossible залучила близько $1,5 млрд і, за непідтвердженими даними, розраховує на оцінку $10 млрд. Це зробить компанію конкурентом для виробника замінників мʼяса на рослинній основі Beyond Meat, який розмістив акції на Nasdaq у 2019 році й зараз коштує приблизно $5 млрд.

  • Instacart

Остання оцінка: $39 млрд після залучення фінансування у березні 2021 року.

Сервіс доставки продуктів Instacart спочатку сподівався провести IPO з оцінкою $50 млрд у 2021 році, але нова гендиректорка компанії Фіджі Сімо відклала ці плани на 2022 рік. Під час перерви Instacart зможе розширити свої послуги та вийти за межі простої доставки. Аналітики eMarketer зазначають, що, на відміну від DoorDash, Instacart має козир у рукаві – інтегрована рекламна платформа, що швидко зростає, яку інші компанії можуть використовувати для просування своїх товарів у результатах пошуку в додатку сервісу.

  • Reddit

Остання оцінка: $10 млрд після залучення фінансування у серпні 2021 року.

15 грудня 2021 року соцмережа Reddit подала документи на IPO у 2022 році, але не розкрила жодних фінансових деталей і заявила, що рішення про обсяг коштів, які залучаються, поки що не ухвалено. У 2021 році Reddit став головним майданчиком для обговорення так званих "мемних" акцій, і тепер активні користувачі соцмережі чекають на той момент, коли її власні акції можуть стати "мемними". За непідтвердженими даними, після великого раунду фінансування, в серпні інтернет-форум, заснований 16 років тому, розраховує на оцінку $15 млрд.

  • Stripe

Остання оцінка: $95 млрд після залучення фінансування у квітні 2021 року.

Платіжний сервіс Stripe братів-мільярдерів Патріка та Джона Коллісонів понад рік міркував про можливе IPO, щоб стимулювати зростання компанії коштом нового фінансування. У серпні Коллісон заявив, що Stripe «щасливий бути приватною компанією». Пізніше Bloomberg повідомив, що у вересні представники фінтех-компанії обговорювали з інвестбанками можливість виходу на біржу у 2022 році, під час якого конкурент PayPal може наблизитися до оцінки $100 млрд. Якщо засновники сервісу наважаться на це, то розміщення акцій Stripe легко стане одним з найбільших IPO 2022 року.

  • TPG Capital

Активи під управлінням: $109 млрд станом на грудень 2021 року.

Наприкінці грудня фонд прямих інвестицій TPG Capital мільярдерів Джеймса Коултера та Девіда Бондермана оголосив про намір розмістити акції на Nasdaq. Компанія не розкрила всіх деталей угоди, але повідомила, що збирається залучити щонайменше $100 млн, і припускає, що ця цифра може зрости залежно від інтересу інвесторів.

Компанія, яка розраховує на оцінку $9,5 млрд, володіє частками у голлівудському агентстві талантів CAA, медійній компанії Vice Media і стримінговому сервісу Spotify. IPO компанії відродить лістинги приватних інвестиційних фондів після масового буму угод з викупу акцій.

  • Trump Media

Остання оцінка: $2 млрд станом на січень 2022 року.

Експрезидент США Дональд Трамп вразив інвесторів у жовтні 2021 року, після заяви про намір розмістити акції своєї нової компанії Trump Media & Technology Group на біржі через злиття зі SPAC.
Акції обраної SPAC-компанії Digital World Acquisition Corp. злетіли більше ніж на 1300% на тлі раптового інтересу роздрібних інвесторів. На короткий час ринкова капіталізація SPAC-компанії навіть досягла $10 млрд, при тому, що в рамках анонсованої Trump Media операції компанія була оцінена у $875 млн. Щойно ажіотаж вщух, акції Digital World Acquisition Corp. впали на 70%.

Своєю чергою, Trump Media, заснована в лютому 2021 року, і досі не випустила жодного продукту, заявивши про плани залучити понад $1 млрд від інвесторів. Активність компанії привернула увагу регуляторів: у грудні Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) почала розслідування торгів паперами Digital World Acquisition Corp. та комунікацій між керівництвом двох компаній, повʼязаних зі злиттям. Жодній зі сторін не предʼявили жодних звинувачень.

Що варто враховувати перед інвестицією в ІРО?

Перед тим як купувати акції таких компаній, інвестори вже за перший квартал (3 місяці) можуть здобути прибуток до 50%. Звичайно, тут все залежить від компанії та інтересу щодо бізнесу з боку інвесторів.

Звісно потенційна прибутковість висока, але й ризик теж великий. Може трапитися й так, що акції не будуть рости в ціні, а компанія й зовсім може збанкрутувати. Тому не рекомендовано бездумно інвестувати та вкладати гроші, без яких не вийде забезпечувати собі необхідний рівень життя.

Перш ніж вкладати гроші в ІРО рекомендується обов’язково пройти навчальні курси та порадитися з фінансовими експертами.

Фото: unsplash

Джерело: 
Forbes

Інші новини

У Google Pay можуть з'явитися криптовалютні картки: чого очікувати?
У Google Pay можуть з'явитися криптовалютні картки: чого очікувати?
Базу відпочинку
Базу відпочинку "Наука" виставили на аукціон єдиним лотом разом з Дослідним заводом
Уряд затвердив порядок консервації земель: що він передбачає
Уряд затвердив порядок консервації земель: що він передбачає
За рік експорт української агропродукції в країни ЄС зріс на 33%
За рік експорт української агропродукції в країни ЄС зріс на 33%
Microsoft купує Activision Blizzard за $68,7 млрд
Microsoft купує Activision Blizzard за $68,7 млрд
Падіння єврооблігацій України призупинилося. Яка ситуація на ринку зараз?
Падіння єврооблігацій України призупинилося. Яка ситуація на ринку зараз?
"Епіцентр К" отримав $120 млн кредиту від ЄІБ на розвиток сільськогосподарської діяльності
Український стартап Finmap залучив $1,2 млн від європейських інвесторів
Український стартап Finmap залучив $1,2 млн від європейських інвесторів
Державний пакет акцій Хлібозаводу
Державний пакет акцій Хлібозаводу "Залізничник" виставили на онлайн-аукціон
У 2022 році може збільшитись ціна на землю: прогнози експертів
У 2022 році може збільшитись ціна на землю: прогнози експертів
У 2021 році Україна збільшила імпорт вугілля та нафти: як змінились показники?
У 2021 році Україна збільшила імпорт вугілля та нафти: як змінились показники?
Цьогоріч штрафів не буде: Міноборони готує зміни до військового обліку жінок
Цьогоріч штрафів не буде: Міноборони готує зміни до військового обліку жінок
На онлайн-аукціон виставили майно Борщівського спиртзаводу
На онлайн-аукціон виставили майно Борщівського спиртзаводу
Американський техгігант Qualcomm придбав український стартап Augmented Pixels
Американський техгігант Qualcomm придбав український стартап Augmented Pixels
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram