Цьогоріч українські стартапи матимуть чудову нагоду взяти участь у міжнародній конференції South by Southwest (SXSW) 2022.
Відомо, що за можливість взяти участь у конференції змагалися близько 60 стартапів. Однак з-поміж усіх претендентів, конкурсна комісія обрала лише 6 найкращих стартапів, які вперше представлятимуть Україну.
Чим цікава South by Southwest та хто поїде на конференцію в Техас, читайте далі.
SXSW (South by Southwest) – це міжнародна конференція найважливіших досягнень у галузі технологій, інновацій, культури та інших напрямів. Її відвідує понад 70 000 людей та близько 10 000 компаній. Серед гостей SXSW – Ілон Маск, Марк К’юбан, Барак Обама та інші.
Ця конференція проводиться щорічно у березні з 1987 року. За всю історію подія була скасована лише один раз – у 2020 році через COVID-19.
Перша офіційна делегація на SXSW (South by Southwest) від України стала можливою завдяки Програмі USAID "Конкурентоспроможна економіка України" та їхній тісній співпраці з Ukrainian Startup Fund, Western NIS Enterprise Fund, Startup Grind Kyiv і за сприяння Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства закордонних справ України та Громадської організації "Фундація Течія".
Список стартапів-фіналістів, які поїдуть на SXSW 2022:
FRAMIORE. Український екологічний бренд жіночого одягу з власним виробництвом та науково-дослідним центром текстильних виробів і технологій.
Бренд створили у січні 2018 року, у серпні цього ж року FRAMIORE зробила перший крок на британському ринку під час MODA UK, де вона презентувала літню колекцію на великій лондонській виставці.
У лютому 2019 за підтримки програми «Culture Bridges» та Британської ради України, FRAMIORE взяла участь у Pure London – найбільшій виставці інноваційних та стійких брендів моди. Тоді ж FRAMIORE представила Україну в Торговельній місії у Франції як один з 5 стійких брендів та надійних виробників нашої країни.
У лютому 2020 року FRAMIORE виграла грант у розмірі 50 000 доларів від Українського стартап-фонду (USF), нагороду команді бренду вручали президент України, прем'єр-міністр та глава USF.
Effa. Виробництво екологічних зубних щіток та інших продуктів особистої гігієни.
Ідея проєкту з’явилася у 2018 році. У 2020 Effa взяла участь в акселераторі Startup Wise Guys. У 2021 в рамках раунду посівного фінансування отримала грант в $50 000 USF і виграла пітч від Ukrainian Startup Fund і Western NIS Enterprise Fund, за підсумками якого візьме участь в CES 2022 на початку січня 2022 в Лас Вегасі.
FlashBeats. Мобільний застосунок, що синхронізує ліхтарики смартфонів для створення світлових шоу на спортивних/музичних подіях та домашніх вечірках. Додаток запустили у 2019 році. А вже за рік роботи FlashBeats став прибутковим і повернув партнерам вкладені інвестиції. Наразі додаток завантажили понад 400 тис. користувачів. Найчастіше з США, Китаю, Бразилії, Росії та Австралії.
deep3dstudio. Розробка фотореалістичних персонажів на основі 3D-сканування голови та всього тіла людини.
Перші думки та проєктування конструкції 3D-сканера з’явилися восени 2018-го. А в серпні 2019 року проєкт розпочав свою відкриту діяльність.
Proof-of-Love. Мета стартапу – створити всесвіт моди на основі блокчейну. Цю платформу створили у грудні 2019 року. Проте “момент істини” насправді стався трохи пізніше, коли вони проводили дослідження і багато спілкувалися з художниками, іншими професіоналами та колекціонерами.
SPOKK. Страхування у смартфоні з доступними продуктами мікрострахування та повним спектром послуг онлайн. Компанія страхує домашніх котів та собак від нещасних випадків. Цей стартап був заснований у 2018 році.
Компанія залучила $25 000 від бізнес-ангела Матіаса Еклефа та ще $25 000 від фонду Ukrainian Startup Fund. Стартап оцінили у $1,2 млн. Зараз SPOKK має повноцінну платформу, на яку було витрачено близько $35 000.
Переможці отримають стенди в рамках Ukrainian Corner на конференції SXSW 2022, квитки, а також покриття витрат на переліт та проживання.
"Засновники стартапів з відкритим і позитивним мисленням легко компенсують та надолужують брак досвіду та навичок. Ставати відкритішим до світу стартапам допомагають участь у міжнародних конференціях, а подія SXSW - це конференція найвищого світового рівня, що обов'язково відкриє великі можливості та сприятиме новим ідеям у засновників для створення продуктів світового рівня", – зазначає Антон Мельник, керівник платформи Ukrainian Tech Ecosystem.
Фото: Міністерство цифрової трансформації України